GO UP

Austraaliasse

5 üllatavat asja Austraaliasse tulijate jaoks

Austraalia on ainulaadne ja suur riik ning paljudele külastajatele pakub see mitmesuguseid üllatusi. Kuigi inimeste kogemused on erinevad, toome 5 enimlevinud üllatust, mida paljud Austraaliasse saabujad kogevad:

  1. Metsloomad: Austraalia on tuntud oma mitmekesise ja ainulaadse loomastiku poolest. Kuigi inimesed võivad oodata kängurude ja koaalade nägemist, üllatab neid sageli, kui levinud need loomad võivad olla, eriti maapiirkondades. Kuid mitte ainult armsad loomad ei saa tähelepanu. Austraalia on koduks ka mõnele maailma kõige mürgisemale olendile, nagu näiteks tunnelivõrkämblik, kastmeduus ja mitmed maoliigid. Nende olendite suurus ja sagedus võib olla üllatav. Samas on hirmud ka sageli ülepaisutatud. Ei ole see loodus nii ohtlik midagi, kui ise mõistlikult käituda.
  2. Tohutud vahemaad: Kaardil võib Austraalia tunduda teiste riikide või mandritega sarnase suurusega, kuid selle tegelik suurus ja suured vahemaad suurlinnade vahel võivad olla ootamatud. Näiteks Sydney’st Perthi sõitmine on võrreldav New Yorgist Los Angelesse sõitmisega. Avatud maastikud, eriti Outbackis, võivad olla nii lummavad kui ka hirmutavad.
  3. Ilmastiku äärmused: Kuigi riiki seostatakse sageli päikeseliste randadega, on seal ka põuad, üleujutused, troopilised tsüklonid ja metsapõlengud. Lõunaosas võib talvel olla üsna külm ja põhjaosas on troopiline kliima vihma- ja kuiva hooajaga.
  4. Kultuurinüansid: Kuigi Austraalia jagab paljusid kultuurilisi sarnasusi teiste Lääne riikidega, on tal oma ainulaadne släng, huumor ja kombed. Fraasid nagu “G’day mate” või “No worries” ja terminid nagu “thongs” (varbavahe plätud) või “esky” (jahutuskarp) võivad olla uustulnukatele segadusttekitavad. Lisaks võib paljudele külastajatele olla värskendav austraallaste lõdvestunud ja sõbralik loomus.
  5. Ranged karantiiniseadused: Austraalial on ranged bioohutusmeetmed, et kaitsta oma ainulaadset ökosüsteemi. See tähendab, et riiki toodavate asjade osas on ranged eeskirjad, sealhulgas teatud toidud, taimed ja loomatooted. Külastajaid võib üllatada lennujaamas läbi viidavate tollikontrollide põhjalikkus ja trahvid deklareerimata keelatud esemete eest. Vii end kurssi lubatud ja lubamatute toitude osas, enne kui Austraaliasse lendad. Muidu võid neist lihtsalt ilma jääda. Või ka trahvi saada.

Loomulikult on Austraalias palju muid ainulaadseid aspekte, mis võivad külastajaid üllatada ja rõõmustada, kuid need viis on vast sellised, mis paistavad paljudele esmakülastajatele eriti teravalt silma.

Leave a Reply