GO UP
Image Alt

Austraaliasse

7 põhjust, miks elu Austraalias sind igaveseks muudab

Tööviisaga Austraalias reisimine võib olla üks hämmastav kogemus. Kuid seal võivad tekkida ka väljakutsed ja probleemid, millega pead silmitsi seisma. Nende hulka kuuluvad võimalik raha kaotamine, töö otsimine, võõra kultuuriga kohanemine, haigestumine jne.

Võid sellele hiiglaslikule probleemide kuhilale mõeldes kohe alla anda, loobuda ja lebotada kodus ning jätkata tavapärast marineerimist omas mahlas.  Või olla paindlik, õhinat täis ning valmis vastu võtma uusi väljakutseid ja õppima uusi oskusi.

Loe edasi, et näha seitset põhjust, miks Austraalia elu sind igaveseks muudab:

1. Elu Austraalias tähendab uusi prioriteete

Austraalias võid seljakotiga reisides teha väga palju erinevaid asju ning kogeda sellist uut elu, mida Eestis kunagi ei saaks. Kahjuks on see riik aga väga kallis. Nii et päris kõike ka teha ei saa. See lihtsalt ei mahu eelarvesse. See on aga hea võimalus õppida oma rahavooge (või vahel ka -niret) juhtima ning välja filtreerima seda, millised on su prioriteedid. Kas tahad pigem pubis head õlut mekkida või hoopis riiki avastada? Otsus on sinu.

 

2. Uued töökeskkonnad

Eestis töötavad paljud kas kontoris või näiteks kuskil kodu lähedal tehases. Austraalias on kontoritöö leidmine oluliselt keerulisem ja seega tegeled sa lõpuks hoopis teise tööga kui see, mida koolis õppisid või millegi elu on sind Eestis viinud. Võib-olla leiad vahva töö pubis, võib-olla tehases või hoopis laeval.

Töökeskkonna muutmine annab võimaluse omandada uusi oskusi ja võimaldab mõelda, millises suunas soovid oma karjääriga minna.

Äkki teed ringi kogu senise plaani ja hakkad näiteks ehituse asemel tegelema hoopis baari pidamisega?

 

3. Uute huvide arendamine

Reisimine võimaldab leida uusi hobisid ja huvisid. Matkamine mõnes Austraalia rahvuspargis või koguni kõrbes. Surfamine, jahipidamine, pärlite otsimine või sukeldumine. Võimalusi on meeletult.

 

4. Iseseisvus

Sa saad enesekindlamaks ja sul areneb oskus lahendada probleeme ning enda eest vastutada.

Samuti saab hea boosti suhtlemisoskus. Kui jagad päevast päeva tubasid ja õhtusöögilauda, ei saa lihtsalt ülejäänud maailma välja lülitada. Kinnisele eestlasele võib tavapärane chit-chat tunduda esialgu päris kurnav, kuid pikapeale see areneb ja muutub  

 

 

5. Uued ideed, uus inspiratsioon!

Austraalias reisides kohtad inimesi kõikjalt maailmast. Kohtad lugematul arvul seljakotireisijaid, kes räägivad lugusid Kagu-Aasias ja Uus-Meremaal reisimise kohta. Sa satud nagu uude maailma, kus puuduvad need EI- korrutajad, kellele meeldib lüüa ühte sama mantrat: “sa pead saama endale tõelise töö” , “võtma kodulaenu, tegema karjääri” ja “hakkama elama reaalsuses”. Teised backpackerid inspireerivad sind nägema suuremat pilti ja mõtlema julgemalt.

 

6. Uued mõõtmed

Kaugel olles näed sa, kui väike on tegelikult Eesti. See on nagu üks väike külake laias maailmas, kus keeb oma väike elu. Siinsed mured, probleemid ja vead ei tundu enam nii olulised kui varem. Samas näed ka, et Eesti on ikka maru tore. Oleneb, mille ja kellega võrrelda.

 

 

7. Uued püsivad muutused

Paljud, kes reisivad Euroopas või teevad lühikesi trippe kuskile Aasiasse, tulevad sealt tagasi ja unustavad kogetu paari nädalaga. Siis jätkub kodune rutiin ja vanad kohustused ning harjumused on jälle tagasi kiiremini kui Danske Bank jõuab venelaste musta raha pesta.

Enne kui arugi saad, kaebled sõbrale mingite esimese maailma probleemide üle nagu liiga kange maitsega hambapasta või ebasümmeetriline lehehunnik tänaval.

Kui sa lähed Austraaliasse, lõpetad Eestis oma töö. Sul ei ole kohustust tulla tagasi. Eemal oldud aeg võib kesta 3 kuud või 3 aastat. See ebamäärane avatud vormis reisimine avaldab sinu jaoks püsivat mõju. Sul on aega mõtiskleda, mida sa tõesti elust soovid ja sa saad seda teha eemal. Saad hinnata, kas su praegune kodu on see, kus soovid oma ülejäänud elu veeta. Või äkki teed hoopis uue plaani ning kolid kusagile mujale?

Nagu öeldakse: “The world is my oyster!”

 

Kui tahad nõu, kuidas üks korralik Aussi tripp kokku panna, siis tule kuula meie infotundi! Ootame kõiki, kel avastamishimu ja rännulise hing sees!

 

 

 

Leave a Reply