GO UP
Image Alt

Austraaliasse

8+1 PÕHJUST, MIKS WORKING HOLIDAY VIISAGA 2024. AASTAL AUSTRAALIASSE MINNA

Kas oled juba ammu unistanud oma elu suurimast seiklusest Down Under´is? Tundub, et võid olla üks õnnelikest, kellel on võimalus vabalt reisida ja töötada Austraalias ning see artikkel räägib sulle täpselt miks.

Austraalia ei ole atraktiivne vaid selle lummavate randade ja unikaalse outback´I poolest, sest imekaunis loodus ja maastik on vaid üks osa kogu Austraalia kogemusest. Sama oluline on ka võimalus töötada ja elada täiesti teistsuguses kultuuris ning ühiskonnas.


Nii et siis… mis on need peamised 8 põhjust (+1 veel), miks just 2024. aastal Working Holiday viisaga Austraaliasse minna?

1) Austraalia Working Holiday viisa on eestlastele (ja ka paljudele teistele riikidele) üks lihtsamini kättesaadavaid tööviisasid maailmas. Järgmised oleksid näiteks Kanada ja Uus-Meremaa, kuid nende viisade arv on üsnagi piiratud. Austraalia on ekstreemselt huvitav ja paeluv kontinent ning seetõttu ka väga populaarne seljakotirändurite sihtkoht. 

Eestlaste jaoks on viisa taotlemine ka äärmiselt lihtne – pead vastama

vaid järgmistele tingimustele:
– vanus 18-30
– kehtiv pass
– tõend, et sul on taskuraha 5,000 AUD riiki sisenemisel


Viisa taotlemine võib tihtipeale aega võtta vaid ühe päeva ning võidki oma seljakotiga teele asuda!

2) Aastaringne soe ilm ja päikesepaiste. Kes ei unistaks elada kliimas, kus kõik 12 kuud aastast on soojad ning ei pea selga panema 3 erinevat kihti talviseid vatte. Aastaajad võivad ka Austraalias külmemad olla, kuid Austraalia on nii suur, et vastavalt aastaajale on võimalik reisida järgmisse osariiki, kus suvi kestab edasi. Pea ka meeles, et võrreldes Eestiga on aastaajad vastupidi- kui sinu pere ja sõbrad nosivad seapraadi ja kannavad villaseid sokke, siis Sina oled kuuma päikese all ja nosid krevette ning kannad bikiine.. või siis speedo’sid. Kuidas kellelegi!

3) Uued tutvused ja eluaegsed sõbrad. Ajal, mil reisid ja töötad WH viisaga Austraalias, on sul ainukordne võimalus kohata backpacker´eid erinevatest rahvustest, eluetappidest ning luua uusi ning hinnalisi suhteid kogu eluks. Seljakotiga reisimine on ennekõike üks suur seiklus- vahet ei ole, mis selle seikluse põhjusteks ka on. Austraalia võtab vastu rändajaid väga paljudest erinevatest riikidest, mis tähendab, et see avab ka Sinu jaoks võimaluse luua väga palju uusi tutvusi üle maailma. Eesmärk on suuremal enamusel neist rändajatest täpselt sama- seigelda ja maailma näha seni, kuni see võimalus hõbekandikul saadaval on.

4) Piirid on valla! Tänapäeva noored elavad ajastul, mis on unikaalne mitmel erineval põhjusel. Kuid üks ja väga suur põhjus ühele seiklushimulisele on see, et reisimine on võimalik peaaegu igasse maailma nurka! Kindlasti oled kuulnud ütlust oma vanematelt või vanavanematelt või kelleltki teiselt mõnest muust era´st- „Meie ajal selliseid võimalusi ei olnud, sest piirid olid kinni!” Ja nii ongi. Ning me oleme ka ise omal nahal kogenud, kui kiiresti see reisimise võimalus meilt ära võeti Covid-19 pandeemia ajal. Austraalia oli ülemaailmselt tuntud lausa kui ’vangla-saar’. Kasuta seda võimalust seni, kuni see olemas on! Reisi, seikle ja ELA oma elu täiel rinnal.

Ning me oleme ka ise omal nahal kogenud, kui kiiresti see reisimise võimalus meilt ära võeti Covid-19 pandeemia ajal

5) Inglise keele kogemus. Mis on veel parem viis keelt õppida kui seda teha praktikas? Austraalias hakkama saamiseks peab iga rändaja oskama kasvõi mingi minimaalse tasemeni inglise keelt. Paljude probleemiks on see, et nad saavad aru inglise keelest, aga ei julge rääkida. Parim viis sellest hirmust üle saamiseks on panna ennast olukorda, kus lihtsalt peab rääkima, et igapäevast elu elada. Ja Austraalia on selleks parim sihtkoht- kuna inimesi rändab riiki igast erinevast maailma nurgast, siis suurem enamus ei pane isegi tähele kui inglise keel kõlab natukene ebalev või arg. Pigem on keskkond vägagi keele õppimist soodustav ning inimesed Sinu ümber ei tee seda ebamugavat olemist kuidagi raskemaks- vastupidi! Austraallased on väga abivalmid ka keele õppimisel.

6) Vägagi tasuvad palgad. Suurem enamus Austraalia tööandjaid maksavad vähemalt $23.23/h. Kuid see tunnipalk ronib väga kiiresti ka kõrgemale olenevalt sellest, mis tööd teha tahetakse. Paljud koristajad teenivad lausa $50/h ning ka suurem enamus solarfarme maksavad alates $35/h.  Ka säästmise võimalusi on palju- paljudel juhtudel jagatakse maja renti ning toa üürimine on väga levinud või tihtipeale kui oled töökoha leidnud kusagile farmi, siis on majutus farmi poolt. Raha on kergem ka säästa, kui teed oma farmipäevi natukene eraldatumas piirkonnas ning raha kulutamise võimalused on sellevõrra ka väiksemad. Säästetud raha eest saab seejärel reisida ning elu täiel rinnal nautida. Või siis need dollarid ka Eestisse kaasa võtta, et oma kodu soetada.

www.sinureisikindlustus.ee

7) Enesearendus ja hindamatu elukogemus. Reisimine teisele poole maakera ei ole mõeldud kõigile vaid on mõeldud neile, kes on julgemad ja janunevad seikluste ning uute kogemuste järgi. Need kogemused aga kasvatavad inimest meeletult ning neid hetki, milles elada saab, ei ole kuidagi võimalik hinnata. WH viisaga reisimine on ainulaadne võimalus maailma näha. Kõik need inimesed, kellega kohtutakse ja uusi sõprussuhteid luuakse; kõik need tööalased kogemused, mis ette tulevad täiesti teises riigis teisel pool maakera; kõik need seiklused, mida kogetakse. Eelnev avab meeletult ühe noore silmaringi ja see on elujärk, mis ühel või teisel viisil õpetab väga palju. Ja ei saa unustada ka kõiki neid adrenaliinirohkeid ja meeletuid seiklusi, mis selle aja vältel ette tuleb.

8) Mugavustsoonist välja tulemine. Keskmine eestlane kõnnib parimatel eluaastatel nooruseas väga sarnast rada- käid koolis, ülikoolis, leiad töö, võtad laenu ja ostad kodu ning jääd oma rutiini elama. See rutiin on mugavustsoon, millest on raske ennast lahti rebida. Kuid see on parim asi mida teha. Rebida ennast vabaks nendest piirangutest ning ELADA! Parimad ideed ja seiklused juhtuvad just väljaspool mugavustsooni.

Miks mitte kasutada ära aega, kui- nagu üks vanaema ütleks- piirid on valla! Reisi, tööta, loo uusi sõprussuhteid, täienda ennast ning näe maailma. Millal siis veel kui mitte praegu? Olenevalt mis eesmärgid Sul elus on- kuid kuna Sa oled siin ja loed seda artiklit, siis võime eeldada, et oled üks neist, kes pigem januneb elu elamise ja seikluste järgi- praegu on see aeg valida, milliseid mälestusi Sa soovid luua. 

Kas vanemas eas sa soovid rääkida vaid oma karjäärialastest saavutustest ja rutiinsest pereelust või eelistad sa lisada ka palju värvikaid seiklusi sellele eelnevasse aega ning olla eeskujuks ja motivatsiooniks oma järglastele, kes tahaksid olla sama julged ja vinged nagu Sina olid. 

+1) Poliitiline olukord
Kes võtab maailmas toimuvaid sündmusi tõsisemalt, kes leebemalt. Aga fakt on see, et me ei ole juba ammu olnud nii lähedal tõsisele sõjalisele konfliktile kui praegu. Kahjuks on see reaalsus. Kui Ukrainas toimuv peaks Eestisse tulema, ei jää siin kivi kivi pealegi. Seega… on hea ja arukas omada tutvusi kaugemal maailmas, juhuks KUI peaks vaja olema siit ajutiseks või kauemaks ära minna. Loodame loomulikult, et nii ei lähe. Aga sellegipoolest – üks põhjus veel, et maailma avastama minna, on see kindlasti.

2024 võib olla just see aasta, kui teed algust oma elu suurimate seiklustega!