GO UP
Image Alt

Austraaliasse

Kuidas osta odavaid lennupileteid

KUIDAS OSTA ODAVAID LENNUPILETEID

Reisimine ei pea olema ainult üks suur raha kulutamine ja kallites hotellides beežitamine. Tüüpiline turist, kes kuskile pikemale reisile tahab minna, kogub aasta otsa selleks raha ja siis lööb nädala ajaga selle mõnes kallis hotellis laiaks.Ta arvab, et sai huvitava kultuurilise elamuse ja tunneb kohta, kus viibis, nüüd läbi ja lõhki. Tegelikult ei tea ta kohalikest inimestest või oludest peale mõne üksiku vaatamisväärsuse suurt midagi.

Soodne reisimine ei säästa sulle mitte ainult raha, vaid on ka palju huvitavam ja lõbusam, kuna sel moel rännates kohtad sa palju rohkem huvitavaid inimesi ja saad väiksema raha eest kauem kohapeal aega veeta ja kohaliku kultuuriga tutvuda. Ja mis peamine- sa ei pea selleks kuid või aastaid raha kõrvale panema, et unistatud seiklust teoks teha. Selles postituses avaldame saladused nippide kohta, mida paljud StudentTouri programmidega reisivad inimesed kasutavad ja kuidas nad lendavad poole odavamalt kui tavaturistid.

Lennupiletite hinnastamine

Lennupiletid on üks suurim kulu reisimise juures. Ühes blogis võrreldi kunagi kino- ja lennupiletite ostmist. Kui kinopiletid oleks hinnastatud sama süsteemi järgi nagu lennupiletid, siis võiksite te näiteks koos kahe sõbraga kinno minnes maksta pileti eest väga erinevaid summasid. Te istuksite samas kinos, vaataksite sama filmi ja istuksite võib-olla ka kõrvuti samas reas, aga ometi saaksid sina pileti  3 euroga, sinu vasakul käel istuv sõber 6 euroga ja sinu paremal käel istuv sõber 2 euroga. Miks nii? Sest teie pileti hind sõltuks sellest, millal täpselt te oma piletid ostsite.

Lennupiletite puhul kukub nimelt lennupileti hind nulli täpselt sellel hetkel, kui lennuk õhku tõuseb. Kinopileti hind ei muutu aga sellest, kas sa jõuad filmi näiteks poole pealt vaatama. Lennu kulud võrreldes ühe reisija piletikuludega on lihtsalt niivõrd palju suuremad, kui kinos filmi näitamise kulud. Lennufirmal ei ole kasulik lennata, kui lennuk on ainult pooltäis.

Teine faktor, mis kinopiletite hinda ei mõjuta, aga lennupiletite hinda küll, on see, kui palju lennufirma on pidanud maksma kütuse eest. Kui lennukikütus on odav, peavad ka lennufirmad tulenevalt tihedast konkurentsist oma hindu alla laskma. Kütust varutakse aga tihti suurtes kogustes ja seetõttu ei pruugi piletihinnad maailmaturu naftahindadega üksüheselt liikuda.

 

Viimase hetke pakkumised

Tänapäeva tehnoloogilise arengu juures võimalik lennufirmadel ennustada ette, kui palju reisijaid mõne lennu peale tuleb. Läbi erinevate hindade üritatakse kõik lennud ühtlaselt ära täita. Kui pikalt lend ette osta, saab pileti tihti odavama hinnaga, kui näiteks 2 nädalat ette ostes. Sama toimib ka siis, kui lend on varsti väljumas, aga tühje kohti on veel üle.

Seetõttu  on võetud kasutusele sellised instrumendid, mida inimesed tunnevad nn viimase hetke pakkumiste all. Need pakkumised tulenevadki suuresti sellest, et lennud teatud kuupäevasel ähvardavad tühjaks jääda. Seega on säästlikel reisijatel kindlasti mõttekas oodata neid sooduskampaaniaid ja olla valmis kiiresti reageerima, kui midagi sobivat üles kerkib. Võit nendest võib olla kuni 50%.

Reisi nädala sees

Kui sa reisi planeerid, siis proovi lennata nädala keskel. Lennupiletid on üldiselt odavamad teisipäevast neljapäevani ja kallimad reedest esmaspäevani.

 

Lenda hommikul

Kui sul on valida sama hinnaga lendude vahel, mis alustavad lendu hommikul või pärastlõunal, siis eelista hommikust lendu. Nende hilinemise tõenäosus on oluliselt väiksem ja kui sa peaksid lendama mitme ühendatud lennuga, siis võib ühe lennu hilinemine tuua kaasa selle, et jääd maha järgmisest lennukist ja pead uued piletid ostma.

Tutvu lennufirmade pagasitingimustega

Sageli on odavlennufirmadel küll soodne piletihind, kuid kui sa väga suure kotiga asju kaasa vead, ületad lubatud pagasilimiiti ja pead pagasile eraldi pileti ostma, mis võib maksta sama palju kui su esialgne lennupilet. Tegelikult, ära üldse vea palju pagasit kaasa, sest elu on näidanud, et lõpuks lõpetad sa ikkagi vaid ühe või kahe riideeseme kasutamisega ja ülejäänud seisab terve reisi vältel lahtipakkimata kotis. Mõtle hoolikalt läbi, mida käsipagasina lennukisse võtad.

Need kotid, mis lennupagasisse lähevad, kipuvad päris tihti ära kaduma või sinu sihtkohta hilinema ja kui sa selleks valmis pole, pead suuri ebamugavusi taluma. Kui su pagas ära kaob, pöördu lennuettevõtja poole ja ta annab sulle vajalikud esmatarbevahendid (hambahari, t-särk jne) või toetuse nende ostmiseks. Inimese toetamine pagasi kaotamisel on iga lennufirma puhul erinev. Kui su pagas on rikutud või kadunud, teavita sellest lennufirmat võimalikult ruttu. Liiga hilise teavitamise puhul võid kompensatsioonist ilma jääda. Pea meeles, et toetust antakse reisijatele, kes saabuvad riiki, kus neil puudub alaline elukoht.

 

240 seadus ja 120/20 seadus

240 on reegel, mis sätestab lennufirma kohustuse sulle uus lend broneerida, kui nende oma mingil neile kontrollitavatel põhjustel ära jääb. 120 reegel on vastav kokkulepe lennufirmade vahel, et kui su lend jääb ära põhjustel, mis olid täielikult lennufirma kontrollitavad (nagu näiteks mehhaanilised probleemid), siis nad püüavad broneerida sulle pileti järgmisele võimalikule lennule, isegi kui see on teise lennufirma lend. See oleneb aga sellest, kas seal vabu kohti on. Seega ei ole neil kohustust lendu igal juhul asendada. See reegel sõltub konkreetsest lennufirmast. Kui sul lend hilineb rohkem kui 4 tundi õhtul kella 10 ja hommikul 6 vahel, siis võid sa olla õigustatud lisakompensatsioonile, nagu näiteks hotellimajutus.

 

Arvesta lennujaama-vahelise transpordiga

Planeeri alati endale piisavalt aega ummikuteks, õigete transpordivahendite ja väravate leidmiseks jne. Pole suuremat stressi kui tormamine lennujaamades, teadmata kas oled päris õiges kohas või ei.

Tee reisitõrkekindlustus

Kindlustus katab sinu ärajäänud lennu või kaotsiläinud pagasi kulud juhul, kui keegi teine seda ei kata. Kuna lennupiletid on suhteliselt kallid, siis on hea kindlustada ennast selle vastu, et üks lend halva ilma tõttu ära jääb või sa ootamatult haigestud ja ei saa lennule minna. Austraalia reisikindlustuse pakettidele saab juurde valida ka reisitõrke kindlustuse.

Austraali kindlustus

Austraalia reisikindlustus

 

Lennumiilid

Lennumiilide kogumine käib kas krediitkaardile või lennufirma kliendikaardile. See tähendab seda, et lennufirma premeerib sind sinu lojaalsuse eest ja iga nendega lennatud miili pealt saad teenida preemiapunkte, mille saad hiljem nende teenuseid ära kasutades rahaks vahetada. Seega, uuri krediitkaarte ja lennufirmade kliendiprogramme.

Ümbervahetatavad piletid

Kui reisil selgub, et sinu reisiplaanid on muutunud ja tahaksid piletite kuupäevi ümber vahetada, siis suure tõenäosusega pead sa selle eest tasuma. Kui pileteid ostad, siis võid ka osta sellised, mille kuupäeva saab näiteks ühe korra tasuta muuta. Kuid arvesta sellega, et need piletid on kindlasti kallimad.

 

Leave a Reply