GO UP
Image Alt

Austraaliasse

SOODSAIM VIIS RAHA ÜLEKANDMISEKS AUSTRAALIASSE JA EESTISSE

Võimalus saata raha Austraaliast Eestisse ning vastupidi on tihti eestlastele vajalik. Järgnevalt selgitame, kuidas toimib see ühe soodsaima vahendaja, eestlaste loodud Transferwise abil.

Transferwise (https://transferwise.com) on Austraalia kandeid võimaldanud juba mõningat aega, kuid nüüd on see ka suuremalt välja hüütud. Kuidas täpsemalt teenus toimib?

Eurod Austraalia dollariteks

Esiteks tuleb makse ettevalmistada ning kanda vajalik summa Transferwise LHV euro kontole. Makse laekub tavaliselt paari tunniga. Pärast seda saadab Transferwise’i Austraalia partner WorldPay makse välja ning see peaks jõudma sinu Austraalia kontole 1-3 tööpäeva jooksul.

Austraalia dollarid eurodeks

Austraaliast Eestisse saatmiseks tuleb sarnaselt kõigepealt makse ettevalmistada ning kanda vajalik summa Transferwise Austraalia Macquaire panga kontole. Makse peaks laekuma neile 24 tunni jooksul. Peale kinnitust saadetakse eurod välja Eestis nende pangakontolt LHV-s. Raha peaks jõudma sinu kontole mõne tunniga.

Olenemata suunast kannad sina raha ainult siseriiklikult kas Austraalias Macquaire panka või Eestis LHV-sse. See tähendab, et kandega ei kaasne lisa- ega varjatud kulusid peale kohaliku kande tasu (Swedbankist SEBi ülekande tasu on 0.30€). Transferwise ise võtab kõikidelt kannetelt 0.5% teenustasu.

Teenuse kiirus

Kui saadad raha Eestist Austraaliasse, siis jõuab tavaliselt raha kohale 1 kuni 4 tööpäevaga. Austraaliast Eestisse aga juba 2 või vähema tööpäevaga. Tavaliselt võib aga ülekanne teostuda veelgi kiiremini.

Limiidid

Austraaliast Eestisse on võimalik saata maksimaalselt 500 000 Austraalia dollarit. Kui Eestist saata Austraaliasse rohkem kui 50 000 eurot, tuleb esitada saaja sünnikuupäev ning ülekande põhjus. Lisaks võib ülekanne võtta tavapärasest kauem aega.

 

 

Leave a Reply