GO UP

Austraaliasse

Suurimad erinevused Eesti ja Austraalia elustiili juures

Austraalia ja Eesti on geograafiliselt, kultuuriliselt ja kliima poolest väga erinevad, mis toob kaasa mõningaid erinevusi igapäevaelus. “Tüüpiline päev” võib erineda iga inimese jaoks mõlemas riigis, kuid siin on mõned üldised erinevused, millega peaksid arvestama:

  1. Kliima ja Riietumisstiil: Austraalia kliima varieerub troopilisest põhjas kuni parasvöötme kliimani lõunas. See tähendab, et paljud austraallased riietuvad kergemalt kui eestlased, eriti suvel. Eestis on talved külmad ja lumised, samas kui suur osa Austraaliast ei koge lund üldse.
  2. Õues veedetav aeg: Tänu soojemale kliimale ja paljudele rannikualadele veedavad austraallased rohkem aega õues – rannas surfates, grillides (nn “barbie”) või spordi mängides.
  3. Sport: Spordil on Austraalias väga suur roll. Austraallased armastavad kriketit, jalgpalli (Austraalia reeglitega), netballi ja rugby’t. Spordiüritused on suured sotsiaalsed sündmused.
  4. Toidukultuur: Kuigi mõlemad riigid armastavad grillimist, on Austraalia köök palju mõjutatud Aasia ja Vaikse ookeani piirkondadest. Populaarsed on ka näiteks lambaliha ja känguruliha. Eestis on toidukultuur rohkem mõjutatud Põhja- ja Ida-Euroopast, rõhuasetusega seentele, kartulitele ja mustale leivale.
  5. Linnade paigutus: Austraalia suurlinnad nagu Sydney, Melbourne ja Brisbane on väga suured ja laialivalguvad, paljude äärelinnadega. Eestis on linnakeskused kompaktsemad. Samuti asuvad linnad üksteisest väga kaugel.
  6. Ajaline erinevus: Austraalia on geograafiliselt tohutu ja hõlmab mitut ajavööndit, samas kui Eesti asub ühes ajavööndis. Austraallase päev võib alata varakult, eriti suvel, kui päike tõuseb vara. Nii võid näha kell 6 hommikul kedagi juba rannas sörkjooksu tegemas.
  7. Loodus ja loomastik: Austraalia ainulaadne loomastik – kängurud, koaalad, emud jne – on midagi, mida Eestis ei kohta. Samuti on Austraalia maastik ja taimestik erinevad Eesti omast, alates punasest kõrbest kuni troopiliste vihmametsadeni. Kui sinnakanti satud, võta kindlasti ette trippe loodusesse ja tee palju pilte! Kohapeal ehk ei pane enam pikapeale tähelegi, kui erinev kõik on. Aga tagasi kodus olles saad aru!