GO UP
Image Alt

Austraaliasse

Austraalia Working Holiday viisa saab järgmised kolm kuud TASUTA!

Alates 15. detsembrist 2021 on võimalik teatud viisatüüpidega Austraaliasse reisida. Nende hulka kuuluvad nt välistudengid ja Working Holiday viisadega reisijad, kuid mitte tavaturistid.

Võimalik, et Austraalia ranged pandeemiapiirangud on suutnud koroonanumbreid küll ohjeldada, kuid samas on see toonud riiki teise suure mure – terava tööjõupuuduse. Arvestades omikroni leebemat kulgu ja selleks, et Austraalia majandust taas käima ärgitada, teatas Austraalia peaminister Scott Morrison täna täiendavatest meetmetest, et töötavaid seljakotireisijaid riiki tulema motiveerida.

Järgmise kolme kuu jooksul saab WH viisalõivu (495 AUD) tagasi taotleda

Alates 19. jaanuarist algab 12 nädalat kestev vabastus Working Holiday viisatasust, mis on 495 AUD ehk 314 eurot. Viisalõivu vabastus kehtib nendele noortele, kes esitavad Working Holiday viisataotluse järgmise 12 nädala jooksul ja lõiv tagastatakse neile, kel vastav viisa juba olemas ja saabuvad Austraaliasse 12 nädala jooksul. Ehk siis järgmise 3 kuu jooksul tuleb tasuta viisa saamiseks Austraalias olla nii neil, kel veel viisat pole kui ka neil, kel praegu kehtiv viisa on, kuid kes veel Kängurumaale lennanud ei ole.

Austraalias valitseb viimase kolme aastakümne teravaim tööjõupuudus, kuna paljud Covid-19 nakatunud viibivad isolatsioonis. Näiteks supermarketites on riiulid osadest kaupadest tühjad, kuna tarneahelates on 20 kuni 50% töötajatest haiged või isolatsioonis. Prognoositakse, et lähiajal võib nakatunute hulk veelgi kasvada.

Working Holiday viisa

Austraalia Working Holiday viisa võimaldab noortel reisijatel Austraalias kuni 3 aastat reisida, teenides raha lühiajaliste töödega, aga ka kuni 4 kuud õppida. Viisa on mõeldud 18 – 30 (k.a.) aastastele noortele. Eestlasi käis enne pandeemiat WH-viisaga Austraalias hinnanguliselt 2000 inimese ümber aastas. Kuid paljud, kes enne sulgemist Austraaliasse jõudsid, pole tagasi kippunud ja on ka koroona-aastatel Austraalia ilma nautinud, head palka teeninud ja imelist loodust avastanud.

Austraaliasse sisenemise tingimused

Working Holiday viisaga Austraaliasse reisimise eelduseks on vaktsineerimistõend ja kuni 3 päeva enne reisi algust tehtud PCR test. Iga osariik kehtestab aga eraldi piiranguid ja seetõttu on info kiirelt muutumas/täienemas.

Muud tingimused

  • Working Holiday viisaga (viisa tüüp 417) saab Austraalias viibida kuni 12 kuud.
  • Viisasid antakse välja kuni 3
  • Viisa maksumuseks on 495 AUD (u 315 eurot)
  • Saabujatelt eeldatakse piisavaid rahalisi vahendeid Austraalias hakkamasaamiseks ehk 5000 AUD esialgseteks kuludeks. Seda kusagil piiril eraldi tõestama senimaani ei ole pidanud.
  • Tavaliselt saab ühe tööandja juures töötada kuni 6 kuud, kuid 2022. aastal ei pea aasta jooksul tööandjat vahetama.

Kust saab lisainfot?

Working Holiday viisaga seonduv on pikemalt lahti seletatud Austraalia siseministeeriumi veebilehel immi.homeaffairs.gov.au.

Kindlasti on hea mõte osaleda meie veebikoolitusel, kus räägime kõigest päevakajalisest seoses koroonaarengutega kui ka sellest, kuidas üldse Austraalias WH viisaga edukalt seigelda. Koolituse infot näeb siit: https://austraaliasse.ee/austraalia-infotunnid/