GO UP
Image Alt

Austraaliasse

Head uudised: Austraalia piirid avanesid jälle 15. detsembrist!

Täielikult vaktsineeritud viisaomanikud võivad lennata Austraaliasse alates 15. detsembrist 2021.

See korraldus avab taas ukse turistidele, seljakotiränduritele, oskustöö tegijatele ja rahvusvahelistele üliõpilastele.
Täielik nimekiri 28 viisast, millega riiki pääseb, on toodud Austraalia valitsuse veebisaidil: https://covid19.homeaffairs.gov.au/vaccinated-travellers.

Working Holiday viisa 412, millega eestlased Alumist Mannert on külastanud, on samuti riiki oodatute nimekirjas.

Kõik, kes soovivad Austraaliasse reisida, peavad olema täielikult vaktsineeritud, vastavalt samal veebilehel toodud nõuetele ja esitama negatiivse PCR-testi, mis on tehtud mitte varem kui kolm päeva enne Austraaliasse sisenemist.

Reisijad, kellel on tõend, et neid ei saa meditsiinilistel põhjustel vaktsineerida, ning alla 12-aastastel lastel on samad reisitingimused nagu täielikult vaktsineeritud reisijatel.

Vaktsiinisertifikaat

Kui teid vaktsineeriti väljaspool Austraaliat, peate esitama välisriigi vaktsineerimistunnistuse, mis vastab kõigile Austraalia passiameti veebisaidil esitatud nõuetele.

Tähtis! Vaktsineerimissertifikaadi, sealhulgas rahvusvahelise COVID-19 vaktsineerimistunnistuse saamine ei pruugi automaatselt tähendada, et olete täielikult vaktsineeritud. Näiteks võib teie vaktsineerimistunnistus näidata, et olete saanud ainult ühe doosi kaheannuselist vaktsiini. Kui teie vaktsineerimistunnistus ei tõenda, et vastate Austraalia täielikult vaktsineeritute määratlusele, ei saa te seda kasutada Austraaliast lahkumiseks või sinna sisenemiseks. Teie kohustus on teada oma vaktsineerimisstaatust ja tagada, et teie vaktsiinisertifikaat toetab teie sobivust Austraaliasse ja sealt tagasi reisimiseks.

Tähtis: Viimasest vaktsiinidoosist peab olema möödunud vähemalt 7 päeva.

Karantiin

Kuna igas osariigis kehtivad erinevad reeglid, lubavad reisijatel ilma karantiinita sisenda ainult NSW, Victoria ja ACT osariigid. Kui soovite reisida edasi mõnda teise osariiki või territooriumile, kontrollige siit teavet iga konkreetse osariigi kohta eraldi, kuna teil ei pruugita lubada siseneda või teile võib kehtida karantiiniperiood.

On ilmselge, et seljakotirändajaid ootavad Austraalia tööandjad väga. Nad on kurtnud töötajate puuduse üle erinevates sektorites pärast seda, kui Austraalia end pandeemia alates maailma jaoks 18 kuuks sulges.

Rohkem uudiseid leiad juba varsti meie blogist ja ka koolitustelt, mille peagi jälle käima paneme!