GO UP
Image Alt

Austraaliasse

KANDIDEERIMINE AUSTRAALIA PUUVILLATÖÖSTUSESSE

Aprillis on algamas puuvillatööstuse üks magusaimaid aegu, kui puuvillatöötlustehased alustavad tööd. Sellel perioodil on võimalik farmitööd otsivatel packeritel 4-6 kuuga korralik summa raha taskusse pista.

Kuhu kandideerida ja millal?

Cotton Ginningu tehaste tööaeg algab siis, kui puuvill on valmis. Enamik Ginne asub Queenslandi ja NSW osariikides. Hooaeg algab aprilli alguses ning kestab kuni puuvilla jätkub, kuid näiteks Griffithis

Nädala palk GINis

Nädala palk GINis

Southern Cottonis isegi oktoobrini. Peamised töökohad, kuhu palgatakse on pakkijad, koristajad, tõstuki- ja traktorijuhid. Töötatakse 12-tunnistes vahetustes 6 päeva järjest, seejärel on 2 vaba päeva.

 

Palgatasemeid võid uudistada siit:  FY2013-Rates-to-Candidates-Ginning-L1-3

Kandideerimine

Kandideerides peaks sul olema juba kohalik number, maksunumber ja pangakonto. Lisaks on ülioluline koostada endale hea farmi resümee. Näidist farmi resümeest saab vaadata siit. Eriti hea on, kui sa Eestis olles teed mõned fotod sellest, kuidas sa maatööd teed, mida saaksid resümee ilmestamiseks lisada. Farmerite peamine probleem on backer´id, kes pole kunagi füüsilist tööd teinud ja kipuvad kiiresti alla andma ning tööst loobuma. Õnneks eestlased nii nõrgad pole, sest kõik on enamasti maal peenraid rohinud või kartuleid võtnud.

 

Kandideerima peaks juba jaanuaris–veebruaris. Ise kandideerisin läbi Labour Solutioni, kuid samal ajal saatsin ka iseeseisvalt avaldusi otse Ginnidesse. Hea kaaskiri ja resümee tõi mulle 4 pakkumist erinevates Ginnides. Soovitan täita ära avaldus Namoi Cottoni kodulehel, see saadetakse automaatselt 12 Ginni üle NSW ja QLD. Kui pakud manageridele huvi, võtavad nad sinuga ühendust. Samas soovitan aga otsida veel iga Ginni juhatajad eraldi üles ja saata  ka neile personaalne kiri. Kaaskirja näidist vaata altpoolt.

Forklift license ehk rohkem võimalusi, parem palk ja lihtsam töö

Kui tahaksid oma võimalusi töölesaamisel suurendada, siis tasuks – eriti meestel –  investeerida natuke raha ja teha endale tõstukijuhi luba ehk forklift license. Eestis omandatud tõstukijuhi luba Austraalias ei kehti ning seega tuleb kursused uuesti läbida. Kursused maksavad olenevalt kohast umbes 500–800 dollarit. Kui sul on tõstukijuhiload, on puuvilla- või veinitehasesse töökohta eriti lihtne saada.

Isegi kui sa ei hakka igapäevaselt tõstukiga töötama, on ettevõtetel alati hea, kui neil on võimalikult palju töötaid, kellel on juhiload, sest nii saab vajadusel teisi töötajaid asendada või abistada. Pealegi on masinaga tööd tegev inimene automaatselt teise taseme palgaastmel, mis tähendab lihtsamat tööd, kuid ka rohkem raha.

Kaaskiri

Lõpetuseks ka kaaskirja näidis, mis töötas minu puhul hästi.

Hi!
I’m sending my resume as I am very interested in this position or also other positions you would find me suitable.
I have marked down my skills also in resume. With machinery I can operate forklift (QLD License).
I get on with the job at hand with no complaints; I enjoy a challenge and am not afraid to get my hands dirty in any situation. I work hard and take a lot of pride in my work. I can promise to be a reliable, hard-working, professional and always give my 100%. I am highly motivated and have no problem working 3-6 months 12 hour shifts. I was in military for 8 months straight and I was working/training from 6.am till 6.pm 6 days a week! It’s all about the attitude and your goals!

As a reference you can contact:
Priit Kuts – Moree Cotton Gin NSW Mob: 0434 266 131
Aigar Lepp – Namoi Cotton Gin Mob: 04019196234
Michael Moore – Owner at Tree Trimming Mob: +1 808 342 4111

I am currently located in Surfers Paradise and are ready for interview anytime and also to move to work anytime (I have own transport)!

All the best

Edukaid otsinguid!

 

Leave a Reply