GO UP
Image Alt

Austraaliasse

KANDIDEERIMINE AUSTRAALIA VEINITÖÖSTUSESSE

Jaanuaris on algamas veinitööstuses üks magusaimaid aegu ehk “Vintage”. Sellel perioodil on võimalik farmitööd otsivatel packeritel 2-3 kuuga korralik summa raha taskusse pista.

Igal aastal jaanuarikuus on Austraalias veinitööstustes saagikoristusaeg ning sellel perioodil palkavad veinitehased hulgaliselt abikäsi. Näiteks palkab Austraalia suurim veinitööstus Casella  selleks perioodiks umbes 500 abitöölist. Casellasse kandideerimise kohta loe siit: http://www.austraaliasse.ee/casella-winery-otsib-austraalias-vintage-toolisi/. Veinitööstuses on head palgad ja lihtne töö, sellepärast on see sektor ka packer´ite seas väga populaarne.

Veinikelder

Veinikelder

 

Ametikohti, millele palgatakse, on palju erinevaid – pressidele, pudeliliinidele, keldriabiliseks, laborisse. Tavaliselt ei nõuta ka eelnevaid kogemusi, kuid kindlasti tulevad need kasuks ja tõenäosus tööd saada on suurem. Üks põhilisi asju, mis annab suure eelise kandideerimisel, on Forklift License ehk tõstukijuhi luba. Eestis omandatud luba Austraalias ei kehti ja tuleb seal uuesti teha. Maksumus on sõltuvalt kohast 500-800$.

Kandideeri kohe!

Veinitööstusesse palgatakse suure hulgal inimesi ja hooaeg on lühike, sellepärast toimub töökohtadele palkamine juba 2-3 kuud enne töö algust. Kui asud hetkel Austraalias, on just nüüd õige aeg kandideerimiseks.

 

Austraalia kindlustus

Kuidas kandideerida?

  • Esiteks koosta endale farmi resümee. Resümees peaks olema ka mõni varasem farmitöökogemus, kui seda pole, siis pane kirja vähemalt need põllutööd, mida oled varem Eestis  teinud. Tuua välja ainult restoranis ja poodides töötamisel saadud kogemused ei ole nii palju väärt, kui reaalne füüsiline töö. Kuidas koostada farmi resümeed, saad lugeda meie varasemast postitusest: http://www.austraaliasse.ee/austraalia-cv-naidised/
  • Teiseks koosta korralik kaaskiri, mille resümeega esitad. Kindlasti maini oma huvi sektori vastu ja võib olla isegi soovi tulevikus selles sektoris töötada. Kaaskirja koostamisest saad lugeda siit: http://www.austraaliasse.ee/kuidas-kirjutada-head-austraalia-cover-letterit-ehk-kaaskirja-naidised/

 

  • Kui need kaks asja olemas, on aeg hakata otsima kuulutusi. Soovitame lihtsalt guugeldada kõiki veinitehaseid piirkondade kaupa ning nende kodulehel olevatele kontaktidele saata oma avaldus. Piirkondasid on kokku 62 ja igas piirkonnas asub kümneid veinitehaseid. Hea ülevaate leiate Wine Australia kodulehelt. Guugeldades leiab ka mitmeid lehti kuulutustega, nagu näiteks Wineindustryjobs.com.au. Soovitav on kandideerida nii Cellar Hand, kui Laboratory positsioonidele.

Edukat kandieerimist!

Leave a Reply