GO UP
Image Alt

Austraaliasse

Parima palgaga backpackerite töökohad Austraalias aastal 2024.

Liivarannad, päike, naeratavad näod ja seiklushimulised hinged; ei ole just raske leida põhjuseid, miks Austraaliat külastada. Kuid kes siis ikka tahaks reisida konkreetselt teisele poole maakera, et vaid paarinädalast puhkust nautida ja väga vähe näha sellest, mida see manner tegelikult ühele seiklushimulisele silmale pakub? Et näha võimalikult palju sellest kaunist riigist, tuleks jääda ikka kauemaks! Parim võimalus selleks on Working Holiday viisa. 

WH viisaga on võimalik tööd teha, kulusid katta ja riiki avastada. Kuid samuti on võimalik hea hunnik raha kõrvale panna ja seda näiteks hiljem Eestis investeerida. Just nii on aastate jooksul paljud eestlased teinud.

Enne kui arutame, millised on kõige paremad töökohad, mida jahtima hakata, teeme ka kiire ülevaate Austraalia palkadest üleüldiselt. 

lgal aastal vaadatakse üle riiklik miinimumpalk

Austraalial nagu ka enamusel teistel riikidel on sätestatud riiklik miinimumpalk. See on määratud Fair Work Act 2009 alusel. 

Teadmiseks: Austraalias jookseb finantsaasta juulist juunini ning maksude deklareerimise aeg algab 1. juulil, mitte kalendriaasta algues nagu Eestis.

2024. aasta seisuga on miinimumpalk $23,23 tunnis või $882,80 nädalas (siinkohal räägime 38-tunnisest töönädalast ning nimetatud tasu on enne maksude maksmist). Nii et kui oled plaanid oma reisi peale 1. juulit 2024, siis tasub ka silma peal hoida, kui palju on muutunud palganumbrid.

Igal tööstusharul on ka oma award ehk dokument, mille alusel makstakse selles just selles valdkonnas töötavatele inimestele palka. See võib olla ka oluliselt kõrgem kui riiklik miinimumpalk.

Kasuliku lingina soovitame ära salvestada Austraalia töövaidluskomisjoni (Fair Work) kodulehe, kust leiad igasugust olulist ja kasulikku infot Sinu kui töötaja õiguste ning kohustuste kohta.

Kui Sul esineb mingeidki probleeme tööandjaga, millele lahendust ei leita, siis tasub alati küsida nõu Fair Work’ist. Sealt jagatakse täiesti tasuta nõu ning kõik ametnikud on enamasti väga abivalmid.

Parim reisikindlustus Austraaliasse minevale noorele: www.sinureisikindlustus.ee

Kuid mis on need kõige parema palgaga töökohad Austraalias ühele backpackerile?

Klienditeenindus

See on peamine tööstusharu, kus WH viisaga riiki sisenevad noored töötavad. Töökohtadeks võib olla baarmen, ettekandja, host, kokk, köögiabiline, nõudepesija.

Palgad selles tööstusharus varieeruvad miinimumpalgast kuni 55 AUD/h. Olenevalt, mis regioonis sa töötad, mis päevadel sa töötad, kas tegemist on tava- või ületundidega.

Mõned näited leiad allpool:

 • Simon on pagariäris pagar- Sydney- $26/h
 • Karel on kokk -Karratha- $24/ $29/ $35 (nädala sees, laupäeval, pühapäeval
 • Siiri on aussie Fish and Chips kohvikus- Brisbane- $1060/nädalas
 • Keith on baarmen- Melbourne- $33/h
 • Anne on administraator- Gold Coast- $25/h/$28/$33 (E-R, laupäev ja pühapäev)

Enamus klienditeeniduses töötavaid inimesi on casual lepinguga palgatud. Seda tüüpi lepinguga on tunnitasu oluliselt kõrgem kui full-time lepinguga, kuid sellisel juhul ei maksta välja ega pakuta ka muid hüvesid nagu puhkusepäevad jm. Kuid backpackerid reeglina eelistavad casualina töötamist ka põhjusel, et töösuhte lõpetamiseks peavad nad tehniliselt vaid 2 tundi ette teatama ning nad ei ole kuidagi seadustega pahuksis. Meeles peab samas ka pidama, et tööandjal on samasugune õigus. Nii et töösuhet tohib lõpetada päevapealt.

Klienditeeninduse award 2024. aastal on määranud miinimumpalgaks $26.15/h (E-R), $31.38/h (L) ja $36.61/h (P).

Koristus

Koristust saab teha igas Austraalia otsas ja tööjõudu on alati juurde vaja. Koristajana võib tööd leida nii kaevandustes, hotellides, agentuuride all kui ka iseseisvalt Sole Trader’ina töötades.

 • Margit on koristajaks kuurordis Airlie beachil- $25/h
 • Jane on koristaja Sydneys- $25-$33/h
 • Cedric on pesumajas Melbourne’is- $1150/nädalas

Mariliis on koristaja Brisbane’is sole trader’ina- $50/h-$65/h

Koristuse award kohaselt on casual tunnitas $27.14/h – $29.59/h (E-R) ning $48.85/h -$53.26 (L-P)

Farmitöö

Farmitöö on kõige levinum töö, mida backpackerid Austraalias teevad. See on ideaalne viis liikuda hooaegade vahetumisel sihtkohast sihtkohta, natukene rohkem Austraalia outback’i näha ning ka teise ja alates 2019. aastast ka kolmanda aasta viisa jaoks oma farmipäevad täis teha.

 • Marion töötab farmis pakkijana- $24/h
 • Dave on veiniistanduses abiline- $26/h-$55/h
 • Romet on solarfarmis- $36.15 (E-R)/ $53/h nädalavahetustel 
 • Alexander on cotton farmis- $1600/nädalas
 • Martin korjab arbuuse- $27.18/h

2024. aastal näeb põllumajanduse award ette, et miinimumtasuks põllusaaduste korjamisel, pakkimisel on $25.41. Palju töökohti põhineb samas ka tulemustasul.

Ehitus/Kaevandus

Ehitusel töötamine võib osutuda väga tasuvaks ning pakkuda oluliselt kõrgemat palganumbrit kui klienditeeninduses või farminduses. Austraalias ehitusel töötamiseks on vaja samas ka white card’i , mille taotlemine on õnneks väga lihtne interneti teel.

Kuna ka Austraalias kestab jätkuvalt ehitusbuum, siis palgad on hetkel keskmiselt $30-$40/h

Kaevanduses teenitakse pigem keskmisel üle $100,000 aastas.

 • Kevin on ehitusel abiliseks- $400/päev
 • John on katuste puhastaja- $45/h
 • Matt on Perthis kaevanduses $35/h (kuid kõik ületunnid lähevad kirja eritasuga ning tööpäevad on 12.5h pikad)
 • Maaler $35/h

Muud töökohad

Olenevalt, mis on Sinu kvalifikatsioonid, võid Sa ka leida muid põnevaid töökohti. Pea meeles, et WH viisaga tohib ühe tööandja juures järjest töötada vaid 6 kuud, kuid valitsuselt saab taodelda ka pikendust. Allpool leiad nimekirja muudest töökohtadest ja palganumbritest:

ProfessionSalary per year
A school teacher (public/ private)$95 000 – $110 000
Early childhood teacher$85 000
Corporate accountant$115 000
Registered nurse$85 000
Site engineer$120 000 
Marketing Coordinator$75 000
Graphic Designer$100 000
Web designer$91 000
Data analyst$101 000
Business Analyst$122 000
Digital Project manager$135 000
Junior architect$75 000
Construction project manager$110 000
Mining Engineer$165 000
Civil Engineer$112 000
Real estate Agent$75 000
Paralegal$75 000
Personal Banker$70 000

Allikas : Hays Salaries 2023/2024 – examples of min salaries in Sydney (NSW)

Päeva lõpuks oled sa ise otsustajaks, millist elustiili ja millist kogemust sa sellelt WH viisaga Austraalias veedetud ajalt ootad. Kui ootad midagi lihtsat ja ajutist, siis farmitöö on ideaalne variant. See võimaldab ka kergemini säästa, kuna kuskil outbackis olles on oluliselt lihtsam säästa. Kui ootad aga rohkem väljakutseid ning unikaalsemat karjäärialast katsumust, siis tasub mõelda kastist välja ning proovida oma õnne näiteks oma äri alustamisel. 

Äri alustamisest rääkisime natuke ka meie esimeses podcastis: https://austraaliasse.ee/podcast-saaremaa-neiu-austraaliat-vallutamas/

Dollareid taskusse, tuult tiibadesse ning  ongi aeg minna ja avastada seda imelist maad- Austraaliat!