GO UP
Image Alt

Austraaliasse

RSA EHK AUSTRAALIA ALKOHOLI KÄITLEMISLUBA

Kui plaanid Austraalias töötada baaris, ettekandjana, sommeljeena või muul alkoholi pakkuval positsioonil, on kohustuslik hankida endale RSA luba.

 

RSA ehk Responsible Service of Alcohol on kogu riigis kohustuslik kõigile alkoholi teenindust pakkuvale personaalile. Sinna alla kuuluvad baaritöötajad, ettekandjad, sommeljeed, lennufirma töötajad jne. Alkoholi käitlemisluba võivad väljastada vaid riiklikult registreeritud koolituse organisatsioonid.

Treeningu eesmärk on teadvustada töötajaid vastutusest ja alkoholi mõjust klientidele. Näiteks ei ole Austraalias lubatud alkoholi müüa juba tugevalt joobes isikutele. Lisaks õpetatakse koolitustel kuidas selliste klientidega peab käituma (kuidas viisakalt keelduda, pakkuda süüa, kutsuda takso jms).

Koolitused osariigiti erinevad

Koolituste läbiviimine on osariigiti erinevad. Näiteks Queenslandis, Western Austraalias, South Austraalias ja Northern Territory’s on võimalik koolitust läbida internetis, Victorias ja New South Wales’is on reeglid aga karmimad ning koolitust tuleb läbida klassiruumis. 2012 aasta juulist oli NSW võimalik koolitust läbida ka internetis, kuid see katkestati 2014 aasta veebruaris kuni täpsustatakse internetis läbiviidavate koolituste sertifitseerimist.

 

Kus koolitust teha?

Kõige usaldusväärsem on leida koolitus valitsuse lehelt MySkills.gov.au. Seal sisesta RSA ning vali osariik kus asud, sellisel juhul on garanteeritud, et koolitust läbiviib ettevõte omab vastavat litsentsi.

 

 

Leave a Reply