Kuidas valida oma Working Holiday alguspunkt
Kindlasti on paljude noorte üks suuremaid küsimärke just ‘Kust alustada?’. Milline on just see õige sihtkoht minu jaoks? Working Holida viisa annab seljakotivendadele piiramatu võimaluse näha tervet Austraaliat. Ning ka selles igas nurgas tööd teha. Räägime siis põgusalt faktoritest, mida peaksid silmas pidama kui oma reisi planeerima hakkad.
Tee selgeks oma prioriteedid
Oluline on kindlasti selgeks teha mida sa oma Austraalia seikluselt ootad. Kas oled ennekõike ümber maakera lennanud, et head raha teenida ja pungil rahakotiga Eestisse naaseda? Kas tahad pigem nautida seljakotivenna elu ja lihtsalt ümber Austraalia reisida ning erinevaid kogemusi saada? Oled reisinud Austraaliasse, et nautida kindlat sorti ilma? Või oled hoopis selle reisi ette võtnud, et Austraalias jäädavalt juured kasvatada?
Kõik need küsimused on väga olulised ning õige vastuse leidmine aitab sul kindlasti teha õige otsus ka sihtkoha kohta.
Näiteks kui sinu eesmärk on troopilist kliimat nautida, siis kindlasti soovitame alustada põhjapoolsetest regioonidest. Selles piirkonnas leiad kindlasti kõike eksootilist, mida Austraalia pakkuda saab.
Suurimad linnad Austraalias
Kindlasti oled küsinud inimestelt, milline on nende lemmik suurlinna Austraalias. Kuid päeva lõpuks räägivad kõik lihtsalt oma isiklikust kogemusest ning asi on maitses. Täiesti oleneb millist elustiili eelistatakse.
Brisbane (QLD)
Queensland’i pealinn on ilmselt kuldne kesktee terve Austraalia kliima ja ka kogu eluolu osas. Aastaringselt on küllaltki soe, isegi talivsel ajal ei saa tunda miinuskraade nagu näiteks Sydneys või Melbourne’is. Samas on Brisbane ka väga värvikirev ning põnev suurlinn. Queenslandi kutsutakse Austraalias ka Sunshine State’iks. Inimesed on väga vabad ja naudivad palju värskes õhus aja veetmist. Samuti on elustiil palju stressivabam kui näiteks Sydneys. Ning ka oluliselt odavam. Kaunid rannad on vaid kiire autosõidu kaugusel.
Sydney (NSW)
Ikooniline New South Walesi pealinn pakub väga palju suurlinna melu. Tänavapilt on väga kirev ning inimesi võib leiduda absoluutselt igast maailma nurgast. Sydney pakub kindlasti rohkem korporatiivi tööd ja muud mitte nii väga seljakotivennalikke ametikohti. Ka elukallidus on Sydneys väga teisel tasemel ning arvestama peab väga suurte kuludega. Kuid ka palgad on selles piirkonnas veidi kõrgemad.
Melbourne (VIC)
Melbourne on ilmselt väga paljuski kõige euroopalikum suurlinn Austraalias. See on vaieldamatult Austraalia kultuuripealinn. Melbourne on Victoria osariigi pealinnaks. Tunda saab korralikult kõiki nelja aastaaega ning kui Sinu reisi eesmärgiks on nautida soojemat kliimat, siis Melbourne ei ole ilmselt kõige ideaalsemaks sihtkohaks. Kuid kindlasti tasub seal elada või sinna reisida, et saada doos head kultuurilist elamust.
Cairns (QLD)
Üsnagi troopiline linn Queenslandi põhjaosas. Cairns on tuntud oma kaunite liivarandade ja rahvusparkide poolest. Seljakotivend, kes tahab elada looduse lähedal, nautida randa ja surfi elustiili, leiab kindlasti, et Cairns on see õige koht. Cairnist saab väga lihtsalt minna uudistama ka Great Barrier Reef’i.
Darwin (NT)
Enam troopilisemaks asi Austraalias ei lähe. Ilm on aastaringselt kuum, iga elukas ookeanis, metsas ja sussi sees tahab sind ilmselt ära süüa ning väga tugevalt on tunda põliselanike kultuuri. Darwin on kindlasti loodud neile, kes tahavad kogeda tõsist troopilist kliimat ning näha Austraalia metsikust loodusest metsikumat osa.
Hobart (TAS)
Tasmaania pealinn, mis on väga väga erinev kogu ülejäänud Austraaliast. See linn rõkkab koloniaalsest arhitektuurist ning lummavast maastikust selle ümber. Hobartisse on väga raske lennata rahvusvaheliste lendudega, sest see on väga väike ja vaikne koht. Seetõttu on see ka heaks sihtkohaks vaid neile, kes eelistavad vaikset ja rahulikku elustiili.
Adelaide (SA)
Kui sulle maitseb vein ja naudid festivalidel käimist, siis see sihtkoht on sulle. Kaunis rannikualal paiknev väike suurlinn on üsnagi hubane, kuid tegevusest ja tööst seal puudu ei tule. Läheduses asuvad viinamarja istandused pakuvad tööd paljudele backpackeritele ning elukallidus ei ole üldse nii kõrge nagu paljudes teistest suurlinnades. Väga lihtne on elada linnas ning linna lähedal teha ka head farmitööd.
Perth (WA)
Perth on üks odavamaid sihtkohti, kuhu lennata. Euroopas saab sinna lennata lausa otselennuga ning võrreldes teiste suurlinnadega on lennupiletid sinna oluliselt odavamad. Perth pakub tööd nii turismi, põllumajanduse kui ka kaevanduse sektoris. Kuid silmas peab pidama, et see on ka ainuke suurlinn läänerannikul ning mujale reisimiseks peab kas lendama või ette võtma väga väga pika autosõidu.
Mida peaks siis ikkagi silmas pidama algse sihtkoha valimisel
Oluline on kindlasti ootused. Et sa oled endale selgeks teinud, mida sa Austraaliast otsima lähed. Mis sorti tööd sa Austraaliasse otsima lähed? Kui otsin tööd veinikasse, siis ei tasu minna Darwinisse, kus sellist tööd leida ei ole võimalik. Millist elustiili sa eelistad? Parimaks sihtkohaks ranna elustiili nautimiseks oleks kindlasti Gold Coast või Perth. Äärmisel juhul ka Cairns või Brisbane. Kuid kindlasti ei tasu minna Melbourne’i või Sydney’sse kui unistad poole ajast olla surfilaual.
Surfa internetis, räägi sõpradega kes on juba käinud Austraalias või ka plaanivad minna. Alati saab Austraalia piires ka sihtkohta muuta- ja eks see on ka suurema enamuse eesmärgiks. Kuid parem on alati, kuid oled korralikult oma kodutöö teinud ning oma jala õiges sihtkohas maha pannud, et edukalt oma reisi alsutada.