GO UP
Image Alt

Austraaliasse

KUIDAS KIRJUTADA HEAD AUSTRAALIA COVER LETTERIT EHK KAASKIRJA

Kui kavatsed Austraalias kandideerida töökohtadele meili teel, siis tuleb alati kirjutada ka kaaskiri ehk Cover Letter. Hea kaaskiri on sama oluline, kui hästi koostatud CV.

Eelnevas postituses kirjutasime, kuidas koostada Austraalia CV-d (vaata siit). Ainult CV saatmisest aga ei piisa, lisaks CV-le on vaja kirjutada ka kaaskiri ehk Cover Letter. Hästi kirjutad kaaskiri püüab tööandja pilku ning see võib oluliselt mõjutada tema otsust, kas kutsuda sind intervjuule või mitte.

Kuidas kirjutada head kaaskirja?

Enne, kui asud kaaskirja kirjutama, uuri ettevõtte ja konkreetse pakutava positsiooni kohta. Tutvu ettevõtte kodulehega, proovi leida, milliseid teenuseid ettevõte pakub, milliste probleemide lahendamisega tegeleb ning kuidas sina võiks neile kasulik olla. Kaaskirja võid sarnastele töökohtadele kandideerides kopeerida, kuid pisikesed muudatused on alati soovituslikud. Näiteks, kui kandideerid kelneriks India restorani, siis ei tasu kaaskirjas mainida, et oled suur Jaapani toitude austaja. Kaaskiri võiks olla pigem lühem kui pikem. Selle saaja peaks olema võimeline kirja läbi lugema umbes 30-45 sekundiga. Igaljuhul ei tohiks kaaskiri olla pikem kui üks lehekülg.

Restoranitöö kaaskirja analüüs

 

  • “I find your ad super fascinating as I am big Indian food fan.” – Alusta kirja tugevate argumentidega, miks just see töö on sinu jaoks huvitav ning miks just sina oled õige inimene seda tegema. Võid vabalt kirjutada ka: “I’m a big Indian food fan with more than 5 years customer service experience and I’d love to bring my expertise and enthusiasm to your great team.”
  • “I took the time to examine your restaurants background. I really like that your restaurant is unique, traditional and that you offer foods from 21 different regions.” – Kohe kirja alguses näita, et sa ei ole üks paljudest, kes saadab koopiaid oma kaaskirjast, vaid tunned siiralt huvi ettevõtte vastu ning oled selle tausta põhjalikumalt uurinud. See näitab, et sa tõesti tahad just nende jaoks töötada.
  • “I have multiply experiences working in restaurants. I have worked in many different positions like host, busser, expo, food runner and waiter. I have gained valuable experience in handling many different tasks, including interpersonal & communicative skills, while working in a fast-paced environment.” – Kirja keskel too välja oma tugevad küljed, oskused ja kogemused, põhjendades nende abil, miks just sina oleksid selleks tööks õige inimene. Kui sul kõike vajalikke oskusi ei ole, siis püüa vähemalt kirjeldada sulle omaseid üldiseid positiivseid oskusi, mida kõikidel töökohtadel võib vaja minna – hea suhtlusoskus, aktiivsus, sõbralikkus, avatus uuendustele vms.
  • “Im sure that my good service-minded attitude makes a positive impact on your restaurant and I would be a good team member.” – Kindlasti too välja lisaväärtused, mida sa suudaksid  ettevõttele pakkuda. Ürita kaaskirjas vältida kirjeldamast seda, mida sina tahad, vaid püüa mõelda sellele, mida ettevõte võiks tahta ja siis kirjelda, kuidas sina saaksid seda neile pakkuda.

Farmitöö kaaskirja analüüs

  • “I’m sending my resume for Celler Hand position as I have a great interest to learn about wine industry through experience.” – Kindlasti näita jällegi üles huvi konkreetse töö vastu ning too välja ka põhjendus, miks just see valdkond sulle huvi pakub.
  • “I’ve grown up on countryside and have been in contact with agriculture all my life. As a child I had to plant, clean fields and use equipment to plow fields. With machinery I can operate forklift (QLD License) and have short experience operating tractor.  As equipment doesn’t have very big differences I can learn things quickly.” – Too välja kõik oma oskused, mis võiksid farmitöö puhul kasulikud ja tähtsad olla. Ka vanaema juures kartulite võtmine on oluline, paljudel välismaalastel puudub näiteks seegi kogemus. Kui oskad sõita traktori või tõstukiga või käsitseda muud tehnikat nt saag vms, siis too see kindlasti välja. Töökohad, kus peab oskama tehnikaga ümber käia on üldiselt ka kõrgemalt tasustatud.
  • “I get on with the job at hand with no complaints; I enjoy a challenge and am not afraid to get my hands dirty in any situation. I work hard and take a lot of pride in my work. I can promise to be a reliable, hard-working, professional and always give my 100%. I am highly motivated and have no problem working 3-6 months 12 hour shifts. I was in military for 8 months straight and I was working/training from 6.am till 6.pm 6 days a week! It’s all about the attitude and your goals!” – Farmerite põhimure on see, et paljud noored pole varem rasket maatööd teinud, seega kasuks tuleb positiivse suhtumise väljendamine maatöösse ning kinnitamine, et raske töö ja pikad tööpäevad ei ole sinu jaoks probleem. Tööandjad otsivad ennekõike stabiilset töötajat, kes pärast esimesi raskusi kohe töölt ära ei lahkuks. Kui sul on vastavaid kogemusi millegagi siduda, siis pane ka see kirja.
  • “As a reference you can contact: Priit Kuusik – Moree Cotton Gin NSW Mob: 0434 234 141 Aigar Paas – Namoi Cotton Gin Mob: 0401 555 848 Michael Keko – Owner at Hawaii Trimming Mob: +1 808 342 4233”. – Kontaktid ja head soovitajad on alati suur pluss. Eriti hinnatakse kohalikke soovitajaid.

Soovituskirjad

Igasugused soovituskirjad on head ning võivad anda eelise teiste kandideerijate ees. Enne Eestist lahkumist võiksid oma eelmistelt tööandjatelt küsida soovituskirju, mida  võid hiljem sisseskännitult Austraalias oma kaaskirjale ja resümeele lisada.

Soovime sulle edukaid tööotsinguid!

Austraalia reisikindlustus I Noortepaketid

Austraalia reisikindlustus

 

Leave a Reply