GO UP
Image Alt

Austraaliasse

KUIDAS ÖÖBIDA SYDNEY VÕI MANHATTANI KESKLINNAS TÄIESTI TASUTA

Reisi ajal hotellis ööbimisele on palju lõbusamaid ja huvitavamaid alternatiive, mis tegelikult ei nõua sult sentigi raha. Järgnevalt räägimegi, kuidas on võimalik nii Austraalias, kui ka näiteks maailma kallimate hotelli hindadega linnas New Yorgis täiesti tasuta elada.

 

Couchsurfingu kommuun annab võimaluse tasuta ööbimiseks ning ühtlasi võimaluse kohtuda lahedate inimestega üle maailma.

Tänu interneti arengule on veebi tekkinud palju gruppe, keda seovad ühised huvid. Üheks selliseks ühendavaks kireks on kindlasti reisimine.

Kui räägime tavalisest reisihuvilisest, siis tema otsib internetist või laseb reisifirmal otsida mõne hotelli, vaatab mugavusi, mida see hotell pakub ja otsustab siis, millise hinnaga saab ta endale hotelli lubada. Mõnikord otsustab ta hoopis, et ei saagi reisile minna, kuna eelarve ei võimalda hotelli eest maksta. Kolmandal juhul otsustab ta, et tahab ikkagi reisile minna ja võtab mingisuguse odava hosteli kuskil keskusest kaugel ja sõidab siis trammi või bussi või taksoga vaatamisväärsustega tutvuma (mis võtab tihtilugu lõppkokkuvõttes väga palju aega).

 

Kuidas välismaal tasuta ööbida

Sellele on aga ka palju põnevam, odavam ja ka edevam lahendus. Nimelt ei pea sa tegelikult sentigi maksma selle eest, et sul katus pea kohal oleks. Ja seda veel paigas, kus turistid sadu dollareid öö eest maksavad. Juba mitmeid aastaid on tegutsemas sellised huvitavad ühendused nagu

CouchSurfing.org – kõige populaarsem tasuta majutuse leht. Surfa kellegi diivanil täiesti tasuta. Loo endale profiil, otsi sihtkohas inimesi vaba toaga, võta nendega ühendust ja huvitav ning soodne reis on kindlustatud!

WWOOF – see on rahvusvaheline organisatsioon (asub enam kui 70 riigis), mis ühendab mahetootjaid, aedasid, rantśosid, kus saab vahetada oma teenuseid majutuse ja toidu vastu.

HouseCarers – kui oled valmis veetma oma puhkust kellegi kodu eest hoolitsemisega, siis see on sulle. Koduhoidjaid otsitakse üle maailma paarist päevast kuni mitmeks kuuks.

Hospitality Club– sarnaneb couchsurfingule, kui CS-ist enda sihtkohta sobivat majutajat ei leia, uuri ka hospitality clubi.

Home Exchange – vaheta kellegagi kodu.

Caretaker.org – see on ajakiri, mille pead tellima ja mis koondab inimesi, kes hoolitsevad teiste kodu eest, kui koduomanik ära on. Vastutasuks saab ta seal tasuta elada.

Veel võid vaadata Global Freeloaders

Põhjuseid selliseid alternatiive kasutada on mitmeid

Igal kommuunil on oma iseärasused, aga üldine põhimõte on sama – nende kommuunide liikmed majutavad üksteist tasuta või oluliselt soodsamalt enda vabasse tuppa.

Ma ise olen kasutanud couchsurfing.org kommuuni ja seega tean sellest kõige rohkem rääkida. CouchSurfing tähendabki seda, et kellelgi on vaba diivan ehk couch ja ta on piisavalt uudishimulik, et võõrast rändurit enda juures öömajale ehk „diivanile surfama” lubada. Põhjus, miks sa seda inimest usaldada saad, on lihtne – eelmised tema juures ööbijad on tema kohta tagasiside tema online profiili jätnud. Selle eest raha ei võeta, kuna eeldatakse, et ka nemad saavad kas sinu või kellegi teise juures vastutasuks tasuta öömaja. Seega oleks hea, kui ka sa sa ise saaksid aeg-ajalt mõnele välismaalasele enda juures öömaja pakkuda. Seeläbi saad sa enda kohta tagasisidet ja äratad inimestes rohkem usaldust.

Mul on sõpru, kes on sel moel ööbinud Manhattani kesklinnas, kus hotellikoht ööseks maksaks sadu dollareid.

Austraalia reisikindlustus

Austraalia reisikindlustus

Teine põhjus, miks omada kontot ühes või mitmes neist kommuunidest, on see, et isegi kui liikmel parajasti majutust pakkuda pole, on ta mõnikord valmis sinuga kohvitassi taga kokku saama ja kohalikku elu tutvustama.

Kui sa selles piirkonnas tööd otsid, on tutvused tegelikult kõige olulisem asi, mida sa taga ajama peaksid. Seega kohaliku sõbra omamine on väärtuslikum kui mistahes superhea CV või soovituskiri. Kohalik inimene tunneb kõige paremini poode, hindu, transporti, vaatamisväärsusi ja kui ta sind kellelegi soovitab, on see kõige parem CV üldse. Seega võib pool tundi kohvitassi taga säästa sulle tunde või isegi päevi, et ennast sihtkoha oludega kurssi viia või seal tööd otsida.

 

 

Leave a Reply