GO UP
Image Alt

Austraaliasse

LIHTNE NIPP: KUIDAS MA TEENISIN AUSTRAALIAS 6500 EUROT KUUS…

Töö Austraalias

Paljudele noortele Austraaliasse reisijatele seostub töö Austraalias põllumajanduse ja maapiirkonnas tehtavate töödega. Oled kindlasti kuulnud mõne tuttava või sõbra käest, kuidas ta Manjimupis avokaadosid korjas või Narrabris puuvillafarmis villa vedas. Kindlasti on Austraalia koht, kus kõikvõimalikud maatööd ära proovida tasub, kuid tihtipeale ei pruugi niinimetatud farmitöö olla just see koht, kus kõige paremad teenimisvõimalused ees ootavad.

Farmitöö Austraalias

Farmitöö Austraalias

Farmitöö Austraalias

Kuna Austraaliasse reisib backpackereid palju ja väga suur osa neist on kuulnud erinevatest maatöödest, siis tihti jõuavad „algajad austraallased“ just kuhugi maapiirkonna suuremasse farmi tööd otsima.

Seetõttu võib juhtuda, et konkurents töökoha peale on üsna tihe ja palgatase madal.

Kuigi Austraalias reguleerivad erinevad seadused töötasu miinimummäära, tuleb siiski ette olukordi, kus farmerid tihedat konkurentsi oma kasuks ära kasutavad ja madalat palka pakuvad. Harv ei ole ka juhus, kus pakutakse öömaja ja toidu vastu (WWOOFING) niinimetatud kohustuslikke farmipäevi (88 päeva, kui tahad saada teise aasta viisat) ja töötasu üldse mitte. Olgu öeldud, et enam vabatahtliku töö Austraalias 88 päeva reegli alla ei kuulu ja sellega 2. aasta viisatingimusi ei täida.

See ei ole kindlasti rusikareegel, ka maapiirkonnas võib väga hea töötasuga töö leida, aga mina räägin sulle nüüd loo tööotsast, mis asus suurlinnas ja tõi mulle sisse sama palju kui Eestis peaministri ja presidendi palk kokku.

Sattusin tööle WA-s, Perthis selle piirkonna (Austraalia suurim osariik) kõige suuremasse piimakombinaati. See kombinaat oli mitu hektarit suur ja koosnes vähemalt kümnest erinevast hoonest. Toodeti seal kõikvõimalikke piimatooteid: piim, koor, jogurt, juust, erinevate maitsetega piimajoogid
jne.

Esimene eelis selle töö juures oli, et kõik see kaup oli töötajatele tasuta kättesaadav. Ma pole elu sees nii palju piima joonud, kui seal töötades!

Teine eelis oii palganumber! Kuna ettevõttel olid parasjagu käsil suured muudatused ja ümberstruktureerimised, oli neil tööjõupuudus ja mind palgati sinna transporttööliseks. Asusin tööle tellimuste komplekteerijana piima osakonda. Minu ülesanne oli panna kokku piimatellimusi erinevatele kaubanduskettidele üle Lääne- Austraalia. Töö toimus 2-kraadises külmalaos. Minu töötasu oli 37 AUDi tunnis, kuid kuna tööd oli palju, siis tegin pidevalt ületunde. Esimesed 2 ületundi on Austraalias tasustatud 1,5-kordselt ja edasised ületunnid 2-kordselt.

Lisaks makstakse nädalavahetuste eest alati topelttunnitasu. Kuna seal töötades olin tihti tööl just nädalavahetuseti ja harvad ei olnud juhud kui tegin 14-tunniseid tööpäevi, ulatus mu nädala teenistus 2000 – 2500 AUDini. Asja tegi eriti põnevaks asjaolu, et samas piimakombinaadis töötas vahepeal kokku 4 eestlast ja ei olnud harvad hetked, kus öövahetustes 74AUDi tunnis teenides, Brasiilias toimuvat jalgpalli MMi vaatasime. Eesti mehe töövõimet ei anna Austraalia mehe omaga võrrelda, töö sai lihtsalt varem tehtud ja keegi meid ära ka ei ajanud.

Seega – kui vähegi saad – võta ületunde! See toob Maakera Kuklapoolel kenasti sisse!

 

Kui tahad rohkem kuulda põnevaid lugusid ning teada, kuidas hea sissetulekuga tööotsi leida, tule meie koolitusele. Koolituste ajakava leiad siit: http://www.austraaliasse.ee/austraalia-infotunnid/

Samuti anname uutest koolitustest teada meie Facebookis ja uudiskirjas.

Leave a Reply