KUIDAS TÖÖTADA JA REISIDA AUSTRAALIAS
Sinu unistus on mööda Austraaliat ringi reisida? Sa tahaksid seal kauem aega veeta kui kolm kuud?
Kui Sa oled unistanud reisimisest Austraalias ja Sa ei soovi, et see jääks ainult lühikeseks puhkuseks, siis Sa oled end õigelt lehelt leidnud! Sa võid veeta aasta Austraalias ringi reisides, avastades selle võlusid, ning see kõik on väga lihtne! Hetkel on Austraalias tuhandeid backer’eid, kes täidavad oma unistust. Nad saabusid küll ilma suurte summadeta, aga see-eest nad reisivad ringi ning naudivad elu täiel rinnal, ning seda saad ka Sina endale lubada!
Mida arvavad teised töötamisest ning reisimisest Austraalias
Marko, Tartust – “Viimased paar aastat olen tahtnud Austraaliasse tulla ning lõpuks ma selle otsuse langetasin. Ma teadsin kohe, et tahan kauemaks jääda kui 3 kuud, kuid samas ma polnud kindel kui kaua ma kodust tahan eemal olla. Ilmselge valik minu jaoks oli Working Holiday viisa”.
Enne oma seikluste alustamist peaksid sa neid tähtsaid asju teadma!
1. VIISA – Kõigepealt pead Sa endale õige viisa muretsema. See on lihtne ja Sa saad selle Internetis tehtud! Vaata siit.
2. Reisikindlustus – Kindlasti enne teele asumist tuleb Sul sõlmida reisikindlustus, sest Working Holiday viisaga Sul riiklikku ravikindlustust ei ole. Raviteenused Austraalias on kallid ning õnnetus ei hüüa tulles. Kindlustus on soovitav juba sõlmida seetõttu, et Austraalias elab palju mürgiseid ämblikke ja madusid, kellega kohtumine ei ole harv juhus. Kindlustust ostes vaata, et see sisaldaks füüsilise töö riski, siis oled kindlustatud ka tööl olles. Eestlastele on kõige kasulikum sõlmida spetsiaalne noortekindlustus, mis on soodsaim ning sisaldab juba füüsilise töö riski. Vaata erinevaid pakette siit: http://www.austraaliasse.ee/austraalia-reisikindlustus/
3. Mida kaasa võtta? Mida vähem, seda parem! Asju saab osta ka kohapealt ning niikuinii kõike koguneb juurde.
- Oluliseim: Pass , raha, pangakaart/ krediitkaart, autojuhiluba, reisikindlustus
- Riided: olenevalt aastaajast ja minekukohast, kuid pigem mõeldes Eesti suveilmale
- Jalanõud: mugavad sandaalid, plätud, kinnised jalatsid.
- Kosmeetika: kõik on kohapeal olemas, mida vähem kaasa võtad seda parem!
- Esmaabi: mõned plaastrid, peavalutabletid, külmetusrohi – on hea, kui miskit igaks juhuks olemas. Kui vajadus võtta mingisuguseid retseptirohte, siis tuleks kaasa võtta nii rohud kui retsept/arsti kiri. Prillikandjatel soovitaks muretseda tagavarapaar prille ja varuda läätsed valmis kogu Austraalias oleku ajaks. Prillid‐läätsed on kallid ja ilma retseptita/arsti juures käimata jutule ei võeta. Sama käib ka antibeebipillide kohta.
- Muu: taskunuga, päikseprillid, pastakas, märkmik; kaart ja/või reisijuht. Kui oled suitsetaja, siis maksuvabalt võib riiki sisse tuua 50 suitsu või 50 grammi tubakat ühe inimese kohta – kohapeal on hinnad väga kallid.
- Söök: Kõik tuleb tollis ette näidata, nt lahtine kommipakk või poolik leivapäts konfiskeeritakse.
4. Raha, raha, raha – Austraalia on kallis koht, mida külastada. Sa pead endaga reeglite järgi vähemalt 5000AUD kaasa võtma, ning Sa peaksid olema valmis töötama, kuid sellepärast seda kutsutaksegi Working Holiday viisaks! Austraalia hindu saab võrrelda näiteks Rootsi ja Soomega. Näiteks, 600ml coca-colat maksab poes umbes 4$, kuus õlut ligi 20$. Suitsud on väga kallid, umbes 20$ või rohkem. Hooajast sõltuvalt oleneb ka puu- ja juurviljade hind. Hea on alati leida kohalik pood, kus saab asju soetada veidi soodsamalt! Rent – ole valmis maksma vähemalt 150$ miinimumina renti iga väiksemagi toa eest. Kui sa tahad elada kesklinnas, siis kahekordista see summa. Ühikas saab ööbida 30$ eest. Väljas söömine võib olla üsna kulukas, kuid leides õiged restoranid, kus einestada, võib saada ka 15$ eest korraliku söömingu!
5. Töö leidmine Kuna elamine on kallis, siis need, kes tulevad Austraaliasse vähemalt aastaks, peavad tegema mingisugust tööd, et teenida lisa kaasavõetud rahale. Töö leidmine võib olla mõnedele hirmuäratav, kuid abiks on paljud leheküljed ning uuri ka inimestelt, kes on juba käinud Austraalias. Üks võimalus on tulla ka meie infotundi, kus räägime kõigest lähemalt.
6. Mida teha ja näha Austraalias? Austraalia on suur ja valida, et kuhu minna ja mida näha, võib olla üsna keerukas. Abiks on jällegi erinevad leheküljed, uuri neid ja leia just see, millest oled Sina huvitatud!
- http://www.australia.com/en
- http://www.downundr.com/tips-
and-tricks/top-ten-hidden- destinations - http://www.downundr.com/tips-
and-tricks/top-ten- destinations - http://www.downundr.com/tips-
and-tricks/things-to-do/view/1
7. Mida mitte teha Austraalias – Paljud inimesed, kes tulevad Austraaliasse, veedavad oma aja pealinnades, palun ärge tehke seda! Austraalia on nii suur, minge avastage seda imelist maad. Kunagi ei või teada kas see võib olla sinu ainuke kord Austraalias! Näiteks, kui Sa vajad raha, siis mine tööta farmides, ära tööta kesklinnas kohvikus. Kui Sul on aega, siis lenda oma järgmisse sihtkohta. Sõida ringi, jäädvusta kõiki pisidetaile, naudi seda kõike! Ole loov ja võta Austraalias veedetud ajast maksimum!
8. Naudi!!!
Ole julge, ära karda inimestelt küsida abi, nõu, juhiseid, arvamusi. Ära hoia end tagasi ja ära karda proovida uusi asju. Lõbutse!
Kivi kotti!