MIDA PIDADA SILMAS AUSTRAALIASSE TÖÖLE MINEMISEL 2024. AASTAL
Austraalia on üks populaarsemaid sihtkohti mitte ainult noortele seljakotiränduritele vaid ka paljudele noortele peredele, kes otsivad paremat ja põnevamat elu. Elul on pakkuda nii palju rohkem kui üheksast viieni töö ja igav rutiinne igapäevaelu.
Me elame ajastul, mil maailm on valla- ja seda selle kõige otsesemas mõttes! Miks mitte minna ja seigelda ning kasutada seda vabadust seniks kuni seda hõbekandikul pakutakse.
Mis on aga suurimad vead, õiged ja valed ootused ning reaalsus Austraaliasse reisimisel ja töötamisel 2024.aastal?
Suurimateks vigadeks, mida aastate jooksul oleme täheldanud, tundub olevat riiga rutakas otsuste tegemine ning vajaka jäänud planeerimine.
Austraaliasse reisides ja töö leidmise ootuses ei tasu loota, et võimalused ise sülle hüppavad. Nad võivad otse nina ees seista, kuid sülle hüppamiseks peab veidi siiski pingutama.
Kindlasti peab arvestama, et Eesti ja Austraalia kultuur ning inimesed on väga erinevad.
Eestlased on üsnagi konservatiivsed ja reserveeritud, hoiavad tihtipeale omaette ning ei ole nii avatud suhtlejad kui võib-olla on üks keskmine austraallane. Väga suur osa edukast seiklusest on avatud meel ning suhtlemisoskus. Ja noh, kui veel ei oska, siis küll austraallased näitavad kuidas small-talk jooksma peab.
Ei tasu oodata, et Austraaliasse maandudes ootab keegi juba lennujaamas nimelise sildi ja tööpakkumisega. Töö otsimise protsess on siiski business as usual ja väga sarnane eesti omale ning kindlasti peab arvestama, et töö ei pruugi tulla üleöö- juba lihtsal põhjusel, et enne töö alustamist on terve rida ajamist vajavaid asju nagu TFN, kohalik telefoninumber ja pangakonto.
Tee veidi uurimustööd ning planeeri oma reisi hoolega. Sellepärast on meie soe soovitus ka kohe riiki jõudes selliste formaalsustega esimesel võimalusel tegeleda, sest näiteks TFN-I saamine võib aega võtta lausa nädal-kaks. Seega jah, Austraalias on võimalusi tohutult ning lihttöölisena on võimalik erakordselt häid palganumbreid teenida, kuid töö leidmise protsess on siiski üsnasarnane ülejäänud maailmaga.
Farmitöö on vaid üks väga väga paljudest erinevatest töökohtadest! Liiga palju kuuleme noorte kohta, kes peale esimest 3-6 kuud annavad alla ja lähevad koju tagasi, sest füüsiline töö on liiga raske.
Kuid ära lase oma esimesel töökohal ära rikkuda seda pilti Austraalias elamisest.
Farmitöö on küll suures pildis vabatahtlik, kuid kohustuslik teise ja kolmanda aasta viisa taotlemisel. Me soovitame alati farmitöö ära teha ühena esimestest asjadest, olenemata sellest, mis plaanidega keegi Austraaliasse reisib. Igaks kümneks juhuks!
Äkki hakkab see elu-olu meeldima niivõrd palju, et tekib kange soov jääda ka kauemaks kui aasta. See on vägagi võimalik! Kuid võime garanteerida, et pärast enda linnas sisseseadmist ja tegeliku kireva elu maitsmist on väga raske teha otsus, et farmi tööle minna. Keep your options open!
Austraalia turgutab sisse rännanuid vägagi hea palganumbriga. Erinevalt Eestist isegi lihttöölisel on võimalik teenida väga head palka. Tutvu ka meie varasemate blogipostitustega Parima palgaga backpackerite töökohad Austraalias 2024.aastal ning Kuidas Austraalias oma äri alustada ning edukalt head raha teenida. Nendest postitustest on leida kindlasti häid nippe hea raha teenimiseks väga vähese pingutusega.
Õnneks on tänaseks Austraalia elukallidus proportsionaalselt Eestiga võrreldes isegi soodsam nii, et Eestist tulles ja korralikku palka teenima hakates tundub nagu Down Underis on elu nagu mee lakkumine!
Jällegi- kogemusi on erinevaid ning kindlasti leidub palju inimesi, kes selle väite ümber proovivad lükata, kuid nemad on ilmselt ka need, kes on Austraaliat proovinud vallutada liiga suurte ebarealistlike ootustega, nagu tänavatel voolaksid mannavahust jõed ning raha kasvab puu otsas. See on mingil määral küll tõsi, kuid selleks, et mannavahtu maitsta ning puu otsast raha korjata, eelneb ka loomulikult protsess, millest kahjuks ringiga mööda ei saa.. enamasti.
Kaitse oma tervist… ja rahakotti!
See tundub, nagu ebavajalikult suur kulu, kuid ära unusta oma reisikinldustust!! Austraalia ja Eesti väga suur erinevus on hirmkallis arstiabi. Ja kahjuks backpackerina peab maksma 100% kõik oma taskust, isegi kui juba on saadud palgatööle!
Austraalias kahjuks ei ole haigekassat, mida tööandja maksude näol katab. Kaetud on vaid tööõnnetused ning kindlasti ei soovi keegi avastada, et ükspäev külmetushaigusega arstil käidud visit läks maksma 150-200 AUD.
Isegi perearstile minekuks peab maksma visiiditasu, mis täna hakkavad ca 150 dollarist. Reisikindlustus aga katab väga palju meditsiinilisi kulutusi! Võime jagada lugu Sandrist, kes üsna hiljuti avastas, et kõhuvalu ei anna järgi. Erakorralises tuli välja, et pimesool vajab eemaldamist ning ops tehti siis ka erakorraline operatsioon. Aga kahjuks avastas Sander paberimajandust tehes, et ups- reisikindlustust ei olnud ta paar kuud varem uuendanud ning tuli maksta haigla arve täies summas. Kahjuks vähestel on haiglasse minnes 4000 dollarit tagataskus.. kuid arve tuleb ju maksta. Ära proovi viilida reisikindlustusest Meie soovitus kindlustuseks on: SINU Kindlustus, mis pakub spetsiaalselt Noortele seljakotirändurisele väljatöötatud kindlustust. Loe rohkem: SIIN.
Võta elult maksimumi! Kui täna oleks sinu viimane päev selles elu, siis kas sa oleksid rahul juba saavutatu, nähtu ja kogetuga? Ei? Siis on viimane aeg oma kohvrid pakkida ning uus seiklus ette võtta, sest ilmselgelt oled sa siia postituse otsa komistanud põhjusel, et mingi osa sinust tahab veel rohkem näha, tunda ja kogeda! YOLO on vist popp ja noortepärane ütlus? You only live once.. ja see on tegelikul fakt, mitte lihtsalt ütlus.