Koroona-ajal Austraaliasse. Kas minna või mitte?
Jah,eks alati on küsimus, kas minna või mitte minna, kas teha või mitte teha, kas olla või mitte olla… Võttes arvesse fakti, et elu on viimased aastad olnud piisavalt keeruline nagunii, siis liialt karta ei tasuks, sest raskuste ületamine on tänases maailmas igapäevane nähtus.
Austraalia lõi oma piirid kinni 19. märtsil 2020, eesmärgiga piirata koroonaviiruse levikut. Sulgemise võiks ehk lugeda Covid-19 ohjmise mõttes õnnestunud stateegiaks. Aga see tuli oma hinnaga. Kannatasid (ja kannatavad veel praegugi) nii turism, põllumajandus kui muud sektorid, mis piirengute tõttu tegevust koomale tõmbama pidid.
Pärast pikka Austraaliasse reisimise keeldu on nüüd taas piirid lahti. Ja mis veel toredam – Eesti noortele on taas avatud võimalus kasutada suurepärast Working Holiday viisa programmi, mis annab võimaluse ka ametlikult töötamiseks ja raha teenimiseks ja seda kuni kolmeks aastaks. See on super võimalus noorel inimesel maailma näha, nautida ja samal ajal ka raha kõrvale panna.
Kuidas aga oleks praegu kohe asjade pakkumisega ja sinnalennuga? Paanikat on külvatud omajagu ja nii võiks ju mõelda, et äkki ei maksaks ka Austraalia-unistust praegu ehk hellitada. Äkki oleks õigem seda edasi lükata?
Austraaliasse minemise kasuks JUST PRAEGU räägib aga nii mõndagi:
- Suurepärane ilm,
- kõrged palgad,
- meeletult ilus loodus
- ja kasvõi asjaolu, et Austraalia koroonanumbrid on märkimisväärselt ilusamad, et mitte öelda olematud.
Austraalia piirid on olnud lukus kaks aastat, mistõttu sinna uut verd peale tulnud ei ole ja enam kui kindel on see, et võimalused hea palgaga töö ledmisieks on tunduvalt suuremad kui mõned aastad tagasi.
Austraalias tasuva palgaga töö leidmine pole kunagi olnud lihtsam!
Austraallane on loomult laisk ja tööd teha ta ei taha ega viitsi. Kindlasti on väga palju ettevõtteid, farmereid, majaomanikke, kes pikisilmi ootavad tublide eurooplaste kiireid töökäsi ja helgeid päid, sest pikka aega on olnud ikaldus. See on fakt, mida kinnitavad hiljuti ilmunud artiklid erinevates Austraalia väljaannetes. Samuti tegi peaminister Scott Morrison vastavasisulise avalduse 19. jaanuaril. Tema sõnum seljakotiränduritele oli lihtne – tulge, tulge kohe!
Sellele lisaks on 2022. aasta alguses võimalik saada Working Holiday viisa täiesti TASUTA, makstes tavaolukorras 495 kohalikku raha.
Riiki ei saa hetkel siseneda ilma nõuetekohase vaktisneerimiseta ja erinevates osariikides kehtivad ka karantiinis olemise tingimused, sinna juurde lisakas ka testimine. Aga teatud osariikides on see oluliselt lihtsam. Võiks öelda, et see on ainuke miinus hetkel Austraaliasse reisimisel ja kolimisel.
Samas oleme me nende asjadega juba nagunii harjunud ja kedagi see enam ära kohutada ei tohiks. Arvestades, et Omicron on kergem põdeda, et alla 30-aastased naljalt juba ka deltaga haiglasse ei sattunud, siis haiguse enda pärast ka vast seiklust edasi lükata pole mõtet.
Austraalia koolitus
Täpsemalt räägime uutest reeglitest ja kõigest koroonaga seonduvast meie Austraalia koolitusel, mis toimub seekord pragusele ajale omaselt veebis, zoomi vahendusel. Anname ülevaate praegu kehtivatest viisatingimustest, karantiinireeglitest ja otseloomulikult anname juhtnööre, kuidas Kängurumaal hakkama saada, töö ja elukoht leida ning kuidas teha sellest meeldejääv seiklus. Räägime ka, mida vältida ja milliseid vigu mitte teha…
Koolitusele saad registreerida siin: https://austraaliasse.ee/austraalia-infotunnid/