Working Holiday seikluse planeerimine
Teisele poole maakera reisimine on suur samm ning tuhandete kilomeetrite kauguselt oma elu suurima seikluse planeerimine võib tunduda väga hirmutav. Kuid ära anna alla- planeerimine on vaid algus kõikidele nendele ägedatele kogemustele ja seiklusrikastele hetkedele!
Millest alustada?
Üks esimesi samme millele keskenduda on Working Holiday viisa taotlemine. Enne taotlemist tasub tutvuda viisa tingimustega, mida saad teha Home Affairs lehel. Seejärel vaata üle ka juhised, kuidas viisat taoelda. Seda saab teha siin. Oluline on teada, et ise viisa taotlemiseks on vajalik teha konto Austraalia Immigratsiooni lehel. Igasugused muud lehed, mis Google otsingumootori tulemusena võivad ilmuda, ei ole suure tõenäosusega õiged kohad viisa taotlemiseks. Otseling ImmiAccoun’i loomiseks leiad siit.
Peale viisa taotlemise protsess võib tunduda samuti veidi hirmutav, kuid tegelikkuses on protsess väga lihtne. Esimase asjana tuleb koguda dokumendid, mille nimekirja leiad mainitud linkidest. Neist küige olulisem on muiduegi välja tuua kehtiv pass. Samuti ei tasu mainimata jätta, et üles peab laadima ka kas konto väljavõtte või allkirjastatud tõendi kelleltki, kes on nõus sinu reisi rahastama. Austraalia valitsus tahab vaid kindel olla, et Austraaliasse reisitakse piisavate vahenditega, et oma elu down underis edukalt järjele saada.
Viisa kätte saamine võib võtta aega ühest tööpäevast kuni 70 päevani, kuid enamasti kui taotlus on esitatud kõikide vajalike dokumentidega, siis tuleb viisa kinnitus vaid loetud päevadega.
Kas Brisbane, Sydney, Darwin, Melbourne või Perth? Või üldse kusagile mujale?
Otsusta kuhu sa lendad. Lennupileteid tasub vaadata erinevatelt pakkujatelt ning erinevatest otsingumootoritest. Keskmine hind ühe suuna piletile peaks jääma ca 600 kuni 800 eur vahemikku. Planeeri oma lende aegsasti ette, sest nii on sul võimalik saada paremaid diile. Kindlasti leidub ka häid viimase hetke pakkumisi, kuid sellele lootma jääda ei saa.
Pangakonto avamine Austraalias ja kodupanga teavitamine
Kindlasti tasub ka juba enne Eestist lahkumist avada endale pangakonto. Sellega saab juba rattad liikuma enne kui lennuk Austraalia pinnal maandub. Kõige suuremad pangad Austraalias on Commonwealth Bank Australia, Westpac ja ANZ. Kõike levinum ja suurim neist on Commbank, kelle juures saab konto avada väga edukalt juba enne riiki sisenemist. Kui sul ei ole veel kindlat aadressi Austraalias, siis pangakaardi kätte saamise viisiks võid valida oma esimese majutuse lähima pangakonto ning saad pangakaardi kätte pangakontorist. Kui oled Austraalias maandunud, siis helista oma panka ning lepi kokku kohtumine. Kohtumisele peab kaasa võtma passi ja viisa koopia. Kohutmisel on hea võimalus küsida panga töötajalt kõik küsimused igapäevapanganduse kohta Austraalias ning nemad on ka kõige õigemad inimesed, kes selgitavad kõike superannuatsiooni konto avamise kohta. Samuti saad head infot palgamaksete laekumise kohta, kuidas oma superit taodelda kui taas Austraaliast lahkuma hakkad ja muu sarnase kohta.
Ka Eesti kodupank võiks teada, et oled välismaale minemas. Miks? Tihtipeale välismaal makstes nö flag’itakse inimeste kaardid ja kontod, sest maksed on tehtud mujal kui Eestis. Viimane probleem, millega Austraaliasse jõudes tegeleda tahad, on oma raha kätte saamine Eesti kontolt. Rahata Austraalias hakkama saada oleks päris keeruline. Eriti kui oled alles saabunud.
Reisikindlustus- it’s a must!
Austraaliasse jõudnud Eesti backpackeril ei ole kahjuks mitte mingit ligipääsu Austraalia haigekassale (Medicare). See tähendab, et teisel pool maakera pead sa oma meditsiinilised kulud ise katma.
Seetõttu on äärmiselt oluline, et oled endale teinud reisikindlustuse. Ning pea meeles, et see on väga olulilne teha ENNE äralendu, sest enamus reisikindlutuse pakkujaid ei ole nõus kindlustuspoliisi väljastama kui oled juba Austraaliasse jõudnud.
Meie lehelt leiad väga häid pakkumisi ja infot reiskindlustuse olulisuse kohta ning otselink reisikindlustuse taotlemiseks on siin.
Aussie mobiilinumber
Kindlasti üks esimesi olulisi asju millele mõelda Austraaliasse jõudes on mobiilinumber. Tee seda kohe esimestel päevadel. Pane tähele, et Austraalias on mobile data väga kallis nii et tasub ringi shopata. Näitena on keskmise plaani hinnaks $70 kuus. Sellega saad sa unlimited interneti, kõned ja sõnumid. Kõige soovituslikum pakkuja on Telstra, sest selle levi on parim ka outbacki alades. Muude väikeste teenusepakkujatega võib ringi reiside hätta jääda. Pea ka meeles, et SIm kaarti ostma minnes on vaja kaasa võtta pass. Ilma passita ei ole võimalik SIM-kaarti aktiveerida.
Kui tead juba kedagi, kes on Austraalias paikne ja kellel on mobiilinumber, siis saad ehk ajutiselt kasutada nende sõprade-tuttavate mobiilinumbrit, et palju oluisi asju enne Austraaliasse jõudmist korda ajada. Hiljem saab mobiili numbrit teenusepakkujate juures väga lihtsasti ka muuta.
Majutuse leidmine
Väga suure koorma võtab õlult see kui oled leidnud endale esmase majutuse. Kas selleks on siis hosteli bookimine, ajutise toa rentimine, tuttavate juures crashimine või isegi oma püsiva majutuse leidmine. Seljakott seljas oma sihtkohas maanduda ja mitte teada kuhu sa oma koti maha saad panna- sellist olukorda pigem soovitame vältida. Väga lihtne on panna üles postitus Facebooki gruppi Eestlased Austraalias ning uurida maad kas kellelgi on pakkuda tuba või isegi lihtsalt diivanit millel jalga puhata kuniks püsiva elukoha leiad.