5 põhjust, miks minna Austraaliasse
Kas teadsid, et maailma 10-st kõige mürgisemast maost 8 elavad Austraalias ja et Austraalia lõunarannikule on ennast sisse seadnud maailma kõige väiksemad pingviinid?!? Selles postituses kirjutan just sellest, miks ka sina, kallis lugeja, oma sammud Austraalia poole seada võiksid.
1. Ülimõnus kliima
Tuleb kindlasti tuttav ette tunne, mis kevade hakul tekib, kui sooja päikese esimesed kiired sinu põski silitama hakkavad. Tuju läheb märksa paremaks ja kõik tundub palju positiivsem. Eks see sama tunne ongi üks kindel põhjus, miks Austraaliat avastama minna. Kinnitan üsna julgelt, et Austraalia on maailma kõige päikeselisem riik! Igal hommikul tööle sõites või niisama ringi seigeldes, tunned seda sama varakevadist positiivset emotsiooni. Ja kui tuleb üks vihmane päev, siis uskuge mind, jooksete rõõmuga õue sopaloiku mängima just nagu kunagi lasteaias.
2. Sõbralikud inimesed
“Tere! Kuidas sul läheb? Kas magasid täna öösel hästi?” Need on igapäevased küsimused, millele suure tõenäsusega vastad Austraalias mitu korda päevas. Austraalia inimesed on suure südamega ja kordades rohkem suhtlusaltid kui meie siin Eestis. Esialgu võib see tunduda tüütu ja kohati isegi ebameeldiv, kuid kui sellega harjud ja saad aru, kui tore on vorstiletis poemüüjaga paar lauset vahetada ja vb mõni naligi teha, saab elu hoopis uue hingamise. Omast kogemusest ütlen, et harjud ära. Ja hakkab meeldima. Ning lõpuks “tülitad” järjekorras seistes ise inimesi. Austraalias on väga sõbralikud inimesed ja austraallased on suured suhtlejad!
3. Hea palk
Austraalia keskmine palk NÄDALAS on 1500 AUD ehk 945 eur. Sisuliselt võib öelda, et ükskõik, mis tööd sa teed, teenid sa Austraalias elamisväärset (et mitte öelda VÄGA head) palka. Kuna eestlane on suur töörügaja ja austraallased teavad seda väga hästi, siis pigem julgen väita, et keskmise eestlase teenistus Austraalias on suurem kui mõnest muust riigist pärit backpackeri oma.
4. Värvikirev loodus
Austraalia on oma looduse ja loomariigi poolest ikka hoopis teine maailm. Kuna tegemist on pindalalt suure riigiga, on vaatamisväärsusi kuhjaga! Võid sattuda maailma kõige ilusamatesse paikadesse! Vahe näiteks Euroopaga on selles, et võib juhtuda, et saad neid paiku nautida üksinduses, mitte rahvamasside vahel vireledes. Kõrbed, ookean, maalilised rannad, rahvuspargid, veiniistandused, kaljumäestikud – kõike saab!
Lisaks muidugi loomariik: ujumine kilpkonnade ja delfiinidega, mürgised maod ja ämblikud, kängurudest rääkimata. Kõik on esindatud ja nendega kohtumine saab kindlasti olema põnev. Ei tasu kindlasti karta ja seepärast kängurumaale minek ära jätta, et hirm ohtlikke loomade ees on suur. Küsin, mitu korda sind Eestis ämblik hammustanud on? Suure tõenäosusega mitte ühtegi. Sama on ka Austraalias. Kui oled mõistlik ja oma käsi igale poole pimedasse auku ei topi, siis ei tule sind ükski ämblik või ka madu ise hammustama.
5. Reisimine
Austraalia on ideaalne koht reisimiseks. Saab seda teha lennukiga, aga mina eelistaksin kindlasti reisimist mööda maad ja soovitavalt autoga. Austraalias on väga head teed ja Austraalia on raudselt maailma parim koht kus saada nn. 4WD off road kogemus. Palju on teid, kuhu pääseb ainult 4×4 autoga ja lubatud on sõita ka mööda liiva ookeani ääres.
Soovitan kindlasti üks korralik roadtrip Austraalias ette võtta.
See on kindlasti väärt kogemus! Austraalias seigeldes ja eriti just põhja poole sõites, tuleks teha uurimistööd, et ei satuks sinna nn. “märjal hooajal”. Põhja pool on kaks aastaaega – wet season ja dry season. Siis võivad teed olla üleujutatud. Selle kohta saab infot erinevatelt veebilehtedelt. Kuna vahemaad on pikad, siis tasub varuda alati kütust ja jälgida, et järgmise tanklani ikka jõuab, paha ei tee kindlasti ka see, kui varute kaasa vett ja süüa, juhuks kui autoga peaks midagi juhtuma.
Austraalia Infotunnid
Kui ka sinu peas on mõlkunud mõte, et peaks äkki seda imelist paika avastama sõitma, siis tule kuula meie koolitust, kus Austraalias reisinud eestlased enda muljeid jagavad ja nõu annavad. Vaata täpsemalt: https://austraaliasse.ee/austraalia-infotunnid/
Elame ju ainult ühe korra ja võimalusi ei tohi kasutamata jätta. Noorte töö- ja reisiviisa saad taotleda ainult vanuseni 30 (hetkeseisuga).